Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider i Deus Ex oficjalnie mają nowego właściciela

Embracer zakończył przejęcie.

Na początku maja szwedzki konglomerat Embracer Group ogłosił chęć przejęcia kilku znanych studiów od Square Enix, w tym Crystal Dynamics czy Eidos Montreal. Transakcja została sfinalizowana i Lara Croft ma teraz nowy dom.

Wszystkie warunki transakcji, w tym zgody organów regulacyjnych, zostały spełnione i transakcja może zostać sfinalizowana. W związku z tym Embracer sfinalizował dziś [26 sierpnia – dop. red.] przejęcie. Firmy utworzą 12. grupę operacyjną pod kierownictwem Phila Rogersa i jego zespołów zarządzających” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Embracer staje się tym samym właścicielem Crystal Dynamics, Eidos Montreal, Square Enix Montreal oraz katalogu własności intelektualnej, w tym m.in. Tomb Raider, Deus Ex, Legacy of Kain i ponad 50 gier z katalogu Square Enix.

Dla fanów może to być dobra wiadomość, ponieważ szwedzka firma już wcześniej wyrażała spore zainteresowanie opracowaniem nowych gier z uznanych serii. Szczególnie warto wypatrywać wieści na temat Deus Ex i Legacy of Kain, ponieważ pod skrzydłami Square Enix marki te zostały odstawione na półkę.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze