Wiedźmin 3 ukaże się po I kwartale 2014 roku - informuje szef CD Projektu

„Pierwszy duży sukces komercyjny”.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się po I kwartale przyszłego roku - przyznał prezes CD Projektu, Adam Kiciński, w rozmowie z telewizją TVN CNBC.

Dopytywany przez dziennikarkę o datę premiery trzeciej części przygód Geralta, Kiciński odpowiedział, że gra na pewno nie ukaże się do końca marca 2014 roku. Ostatecznie nie zdradził jednak, kiedy dokładnie zostanie wydany Wiedźmin 3.

wiedzmin 3 gra
Jaskier tłumaczy mimikowi, że zagra w Wiedźmina 3 najwcześniej wiosną

Prezes polskiej spółki mówił także o podpisanej niedawno umowie z Warner Bros. - firma zajmie się dystrybucją i marketingiem gry na terenie Ameryki Północnej.

- Warner był naturalnie pierwszym wyborem, ponieważ współpracujemy przy dystrybucji Wiedźmina 2, ale kolejka była długa. Po bardzo udanym E3 rozmowy się zintensyfikowały - wyjaśniał na antenie.

Dodał, że z powodu większego potencjału nowego tytułu i lepszej pozycji producenta, udało się wynegocjować lepsze stawki z dystrybutorem niż w przypadku Wiedźmina 2. Kolejne umowy, obejmujące pozostałe regiony świata, zostaną podpisane jeszcze w tym roku.

Kiciński przyznał także, że w przypadku trzeciej części serii przychody będą „wielokrotnością” wyników osiągniętych przez poprzednie odsłony. Wiedźmin 3 jest bowiem tytułem skierowanym do masowego odbiorcy, ukaże się jednocześnie na trzech platformach i będzie „pierwszym dużym sukcesem komercyjnym”.

Szef CDP powtórzył, że w przyszłości zobaczymy najpewniej kolejne gry w świecie wykreowanym przez Sapkowskiego, ale w kolejce czekają dwa mniejsze tytuły od nowego oddziału studia w Krakowie i futurystyczny Cyberpunk 2077, którego potencjał opisywany jest na poziomie „co najmniej Wiedźmina 3”.

Pełen zapis wywiadu znaleźć można na stronie TVN CNBC.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami