Wszystkie dodatki DLC do Wiedźmina 3 dostępne będą za darmo na PC

Konsole? Decyzja należy do producentów.

Wszystkie dodatki DLC i aktualizacje do Wiedźmina 3 dostępne będą za darmo na PC - potwierdził Marcin Iwiński w rozmowie z serwisem Rock, Paper, Shotgun.

Współzałożyciel CD Projektu przyznał, że podobną obietnicę chciałby złożyć posiadaczom konsol, ale w tym przypadku ostateczna decyzja zależy od producentów sprzętu.

- Za wcześnie na mówienie o szczegółach, ale na pewno wszystkie DLC i aktualizacje będą darmowe - mówi Iwiński. - Oczywiście, zobaczymy na co pozwolą właściciele platform, co można zrobić za darmo. Na konsolach są inne modele biznesowe. Z naszego punktu widzenia na pewno chcemy dostarczyć to samo doświadczenie na wszystkich platformach - dodaje.

- Jeśli zdecydujemy się na stworzenie jakiegoś większego dodatku, czy czegoś w tym rodzaju, to oczekujemy, że gracze za to zapłacą, Ale będzie warto. Myślę, że 15-20 dolarów za dodatkową rozgrywkę to uczciwy interes. Ale dodatkowe bronie i poprawki znajdą się oczywiście w podstawowym zestawie.

Szef CDP dodał, że Wiedźmin 3 będzie wspierany przez wiele lat po premierze.

- Budujemy także zestaw narzędzi Redkit i w odpowiednim czasie będziemy rozmawiać o możliwości tworzenia modyfikacji. Chodzi o wieloletni związek z graczami. To działa nawet z perspektywy biznesowej. Porzucenie naszego dziecka, nad którym pracowaliśmy przez kilka lat, byłoby szalone.

Iwiński powtórzył także wcześniejsze słowa dotyczące zabezpieczeń DRM na nowej konsoli Microsoftu: CD Projekt nie zgadza się z takimi rozwiązaniami, ale nie chce krzywdzić posiadaczy Xbox One.

- Sporo osób mówi: „Ale przecież wy jesteście anty-DRM”. I tak w rzeczywistości jest - tłumaczy menedżer. - Ale równocześnie jest wielu graczy, którym to nie przeszkadza. Kupią konsolę i chcą po prostu grać. Dlaczego mielibyśmy nie dać im takiej możliwości?

Ostatnia część przygód Geralta ukaże się w przyszłym roku na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami