Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Anthem do końca marca sprzeda się w 6 milionach egzemplarzy - twierdzi EA

Firma wiąże duże nadzieje z grą BioWare.

W trakcie spotkania z inwestorami, zorganizowanego w związku z publikacją najnowszego raportu finansowego, EA ujawniło prognozy dotyczące sprzedaży Anthem, czyli nowego projektu studia BioWare.

Koncern uważa, że do końca bieżącego roku fiskalnego - 31 marca - nastawiona na sieciową rozgrywkę produkcja powinna znaleźć od 5 do 6 milionów nabywców. Wydawca wierzy więc, że wspomniany wynik strzelanka osiągnie w sześć tygodni od premiery.

Dyrektor generalny EA - Andrew Wilson - stwierdził, że dzięki przeprowadzonym niedawno testom wersji demo gracze uświadomili sobie, że tytuł „nie przypomina żadnej innej gry” dostępnej na rynku (dzięki, GamesIndustry).

EA ma duże oczekiwania względem Anthem

- Sądzimy, że istnieje duża szansa, by produkcja sprzedawała się dobrze nie tylko w tym roku, ale i w dłuższym okresie. Zwłaszcza, że zamierzamy dodawać kolejne treści w ramach planu rozwoju projektu w formie usługi - zaznaczył menedżer.

Zobacz: Anthem - premiera i najważniejsze informacje

EA wiąże duże nadzieje z tytułem studia BioWare. Koncern liczy, że gra - wraz z wydanym w poniedziałek Apex Legends - pozwoli zwiększyć dochody po minionym kwartale fiskalnym, który firma nie ukrywa, że był „trudny”.

Anthem zadebiutuje 22 lutego na PC, PS4 i Xbox One. To kooperacyjna strzelanka, w której gracze wcielają się w pilotów tak zwanych javelinów, a więc zaawansowanych kostiumów bojowych wyposażonych w unikalne zdolności.


O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze