Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Animal Crossing - klif, wzniesienie, góra: Cliff Permit w New Horizons

Edycja ziemi.

Terraformowanie w Animal Crossing New Horizons pozwala ci między innymi tworzyć klify i wzniesienia, czyli decydować o wysokości terenu. Potrzebna jest ci do tego aplikacja Island Designer.

Jeżeli nie wiesz, jak ją zdobyć i jak wykupić możliwość tworzenia wzniesień, zajrzyj do naszego poradnika o terraformowaniu i aplikacji Island Designer.

Funkcja Cliff construction permit (pozwolenie na budowanie klifów) pozwala ci stworzyć górzysty teren na wyspie, a nawet całkowicie ją spłaszczyć. Zanim jednak rozpoczniesz budowę, musisz znać kilka ograniczeń tego systemu.

Nie możesz budować wzniesień na plaży, na kamieniach lub w miejscach, w których stworzyłeś wodę. Jeżeli chcesz wznieść teren w miejscu, w którym jest woda, należy go najpierw zasypać piachem.

Nie możesz budować klifów na plaży

Po drugie, druga lub trzecia warstwa klifów musi znajdować się przynajmniej jeden punkt w odległości od podstawy - w skrócie chodzi o to, aby podstawa zawsze była nieco większa, żeby postać miała na czym stać. Nie da się więc budować idealnych wież, a raczej coś na kształt piramidy.

Zanim dodasz warstwę ziemi, odsuń się od krawędzi

Teren może być wzniesiony maksymalnie do trzeciego poziomu (pierwszym poziomem jest poziom morza), przy czym jest on niedostępny dla postaci. Może więc stanowić tylko ozdobę lub element otoczenia.

Gra nie pozwoli ci wejść na 3. poziom

Ostatnia zasada: nie można zbudować klifu w okolicach drzewa. Musisz je najpierw ściąć lub przesadzić.

Kiedy jesteś gotowy do budowy, otwórz aplikację Island Designer, wybierz „Start construction!”, a następnie Cliff Construction Permit (1).

Teraz musisz po prostu stanąć naprzeciwko miejsca, które chcesz wznieść, i nacisnąć A. Pamiętaj, że jeśli chcesz wybudować wyższe wzniesienie, musisz wejść na poziom za pomocą drabiny.

Proces budowania wzniesienia

Jeśli chcesz zaokrąglić krawędź klifu, stań przed nią i naciśnij A.

Zaokrąglanie krawędzi

Jeśli chcesz usunąć klif, czyli obniżyć teren, po prostu naciśnij A, stojąc przed wybranym fragmentem terenu. Usunięcie całego poziomu wymaga zniszczenia wszystkich „klocków”, które się na niego składają.

Usuwanie wzniesień

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Animal Crossing - rzeka, wodospad, jezioro, staw: jak stworzyć w New Horizons

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze