Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

7 Days to Die - budowa: jak wznosić konstrukcje

Tworzenie ram konstrukcji, ulepszanie i naprawa ścian.

Wybudowanie i rozbudowa własnej kryjówki to jedno z twoich głównych zadań w 7 Days to Die. Z tej strony dowiesz się jak rozpocząć ten proces, w jaki sposób tworzyć ramy budynków i je potem wznosić, a także jak ulepszać i naprawiać ściany.


Na tej stronie:


Budowa - potrzebne materiały

By rozpocząć proces tworzenia bazy, musisz wpierw zebrać odpowiednie materiały. Początkowo będzie to drewno, które możesz pozyskać ścinając drzewa (1) - po prostu atakuj je przy pomocy dowolnego narzędzia (siekiera pozwoli zdobyć najwięcej pojedynczym uderzeniem).

W dalszej części gry musisz zbierać kamienie, by ulepszać ściany (do czego wrócimy za moment), potem żelazo i stal, a także beton. Coraz lepsze materiały cechuje wyższa wytrzymałość na obrażenia.


Jak wznosić konstrukcje

Gdy zdobędziesz potrzebne materiały, możesz rozpocząć budowę. Wpierw wciśnij klawisz Tab, by otworzyć okno tworzenia przedmiotów. W polu filtrowania (2) wpisz słowo kształty. Wyświetlą się dostępne opcje (3).

Na początku interesuje cię rama - kształty lub drewno - kształty - w zależności od tego, ile posiadasz drewna. Wytwórz kilkadziesiąt sztuk przedmiotu i umieść go na pasku skrótów (4).

Zamknij okno tworzenia przedmiotów, wybierz stworzony materiał na pasku, wskaż miejsce do ustawienia go (5) i wciśnij prawy przycisk myszy, by go wybudować.

Stwórz konstrukcję budynku (6) - cztery ściany o wysokości 3-4 bloków, na których ustawisz dach. Jeśli tworzysz budynek o wymiarach większych niż 5x5 bloków, będziesz musiał co pewną odległość ustawić kolumnę (7), do której przylegać będą bloki z dachu. W przeciwnym wypadku cała konstrukcja może się zawalić.


Ulepszanie i naprawa elementów

Początkowe ściany stworzone z drewna sprawdzą się przez kilka pierwszych dni. Możesz je jednak ulepszyć. W tym celu zbierz kamień (8) przy pomocy dowolnego narzędzia. W tej roli najlepiej sprawdzi się kilof, który pozwoli najszybciej zdobywać materiał.

Następnie wybierz kamienną siekierę (9), którą stworzyłeś w ramach samouczka. Stań przed elementem, który chcesz ulepszyć i przytrzymaj prawy przycisk myszy. Postać zacznie „atakować” element, a na ekranie pojawi się wskaźnik postępu (10).

Gdy wspomniany wskaźnik dojdzie do 100%, element zostanie ulepszony. Jeśli ustawiłeś rama - kształty, to ulepszysz go do poziomu drewno - kształty, potem do bruk - kształty.

Etap ulepszania możesz pominąć tworząc od razu najlepszej jakości element, który możesz stworzyć. Ulepszanie przydaje się jednak wtedy, gdy chcesz po prostu wzmocnić swoją bazę, bez konieczności niszczenia ścian.

Jeśli dany element zostanie uszkodzony przez wrogów, możesz go łatwo naprawić. W tym celu wybierz ponownie kamienną siekierę i zacznij atakować konstrukcję przy pomocy lewego przycisku. Jeśli masz odpowiednie surowce (mały procent tego, co wykorzystałeś do stworzenia elementu), obiekt zostanie błyskawicznie naprawiony.

Następnie: 7 Days to Die - udźwig: jak zwiększyć

Spis treści: 7 Days to Die - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: 7 Days to Die - woda: zaspokajanie pragnienia

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze