Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

37 trenerów CS:GO zbanowanych za korzystanie z buga. Na liście Polacy

Różne wymiary kar.

W ubiegłym miesiącu Esports Integrity Commission - Komisja ds. Uczciwości Esportu - ukarała trzech trenerów Counter Strike: Global Offensive, którzy podczas turniejów ESL i DreamHack korzystali z tzw. spectator buga, dzięki któremu drużyny uzyskiwały przewagę. Teraz ESIC ujawniło kolejne 37 nazwisk zbanowanych coachów.

Spectator bug (zwany również „coach bugiem”) pozwala trenerowi na spojrzenie na mapę z lotu ptaka, co umożliwia poznanie lokalizacji przeciwników. Błąd wykorzystywano podobno jeszcze w 2017 roku.

Bany mają różny wymiar czasowy - zależny od wagi przewinień. Najkrótsza kara to niecałe 4 miesiące, a najdłuższa aż 36. W określonym czasie trenerzy nie mogą pomagać drużynie podczas rozgrywek esportowych. Mając więc zakaz przebywania w okolicy swoich zawodników, a także łączenia się przez kanały głosowe.

Wśród zbanowanych trenerów są Polacy. To Mikołaj „miNIr0x” Michałków (AGO) oraz Mariusz „Loord” Cybulski (Kinguin/Aristocracy). Pierwszy twierdzi, że korzystał z buga tylko raz, dwa i pół roku temu. Drugi również przyznał się do błędu i przeprosił całą społeczność CS:GO.

ESIC przeanalizowało aktualnie zaledwie 20 procent nagrań z turniejowych meczów pod kątem oszustw, ale komisja twierdzi, że prawdopodobnie znalazła już najpoważniejsze przypadki nadużyć.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze