Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Żywa Stal w Diablo 4 kolejnym punktem niezgody

Służy do wzywania bossów.

Drugi sezon Diablo 4 radykalnie przyśpieszył zdobywanie punktów doświadczenia, lecz inne elementy potrzebne do rozwoju postaci nadal wymagają sporo cierpliwości i godzin rozgrywki. Na celowniku niektórych fanów jest obecnie Żywa Stal.

Tę zdobywamy w specjalnych skrzyniach, które znaleźć można wyłącznie podczas Piekielnego Przypływu (ta atrakcja sama w sobie już wcześniej spotkała się z krytyką). Problemów jest kilka. Po pierwsze, Piekielny Przypływ nie jest dostępny cały czas, lecz w określonych odstępach czasu.

Co więcej, otwarcie specjalnej Udręczonej Skrzyni wymaga aż 300 jednostek Wynaturzonego Popiołu, więc - licząc realistycznie - w godzinę aktywności Przypływu otworzymy może trzy takie Skrzynie, jeśli bardzo się postaramy. Po trzecie, w środku znajdziemy najczęściej nie więcej niż trzy jednostki Żywej Stali.

Ten surowiec potrzebny jest do przyzywania specjalnych bossów w 2. sezonie Diablo 4: Grigoire’a lub - pośrednio - Echo Duriela. Zwłaszcza ten ostatni jest jednym z pewniejszych źródeł najrzadszych unikatów, więc zwłaszcza w późniejszej fazie rozwoju postaci jest popularnym celem graczy. A ten punkt - późniejsza faza rozwoju - w 2. sezonie następuje bardzo szybko.

Przywołanie Grigoire'a wymaga tymczasem pięciu jednostek Żywej Stali, a Duriela - w sumie aż dziesięciu (ponieważ musimy dwa razy zabić właśnie Grigoire’a). System przyzywania tego ostatniego bossa jest dość skomplikowany, ponieważ musimy zebrać składniki z wcześniejszych przeciwników, lecz największym „hamulcowym” procesu jest właśnie Żywa Stal.

„OK, Przypływ jest ograniczony czasowo. To byłoby w porządku, ponieważ otwieranie skrzyń z Żywą Stalą nie jest trudne, przy 300 za sztukę jest to więcej niż wykonalne, ale oto problem: każda skrzynia daje zazwyczaj trzy sztuki Stali” - narzeka jeden z graczy na forum Reddit. „To absolutnie okropne uczucie. Czyszczenie Przypływu, by zdobyć wystarczająco Stali na półtorej Duriela spowalnia grę”.

Fani mają kilka pomysłów na rozwiązanie sytuacji. Po pierwsze, można sprawić, by Przypływ był włączony cały czas, a nie co kilka godzin. Drugą opcją byłoby przywrócenie możliwości wymiany przedmiotów do przyzywania bossów (co przywrócono w niedawnej łatce). Po trzecie, skrzynie z Żywą Stalą mogą wyrzucać więcej jednostek. Po czwarte, szansę na pozyskanie surowca można wprowadzić także w inne miejsca.

Jak widać, rozsądnych możliwości nie brakuje. Pozostaje oczywiście pytanie, czy Blizzard nie spowolnił tego elementu celowo, biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo przyśpieszono niemal wszystkie inne punkty rozwoju postaci w 2. sezonie Diablo 4.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze