Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwiastun GTA 6 ma mnóstwo nawiązań do prawdziwych wydarzeń i dziwnych osób

Easter eggi z prawdziwego życia.

Wszyscy znamy koncepcję easter eggów, ale Rockstar wynosi ją na wyższy poziom. Pierwszy trailer GTA 6 ma mnóstwo nawiązań do dziwnych wydarzeń, które naprawdę miały miejsce. Pojawiają się też tam osoby isnpirowane prawdziwymi ludźmi z Florydy i nie tylko.

Sporą część zwiastuna zajmują nagrania z rockstarowej wersji TikToka, pochodzące z różnych zmyślonych kont. Pokazują one różne absurdalne sytuacje stylizowane na viralowe filmiki, które szybko rozchodzą się w sieci. To właśnie tutaj obserwujemy najwięcej nawiązań, ale inne „easter eggi” można też wyłapać w pozostałych fragmentach. Najlepiej zobaczyć to samemu:

Niektóre przykłady z prawdziwego świata w drugim materiale są może nieco na wyrost, ale nawet jeśli nie pokazują konkretnych sytuacji, na których wzorował się Rockstar, to wskazują ogólne źródło inspiracji. Przykładowo nagrań z policyjnych kamer jest w sieci całe mnóstwo.

Część nawiązań jest oczywista, nawet jeśli Rockstar zadbał o wyraźną zmianę wizerunku głównych bohaterów. Weźmy na przykład „panią z młotkami”, która w 2020 wylądowała na paskach informacyjnych stacji newsowych w USA. W tym przypadku nagranie pochodzi akurat z Los Angeles.

Najczęściej wyłapywanym przez internautów przykładem nawiązania - i to wprost z Florydy - jest „Joker z Flodyry”. Narobił on wokół siebie szumu w 2017 roku, kiedy świat obiegło zdjęcie policyjne pokazujące wytatuowaną twarz i zielone włosy na wzór największego przeciwnika Batmana.

„Nagi mężczyzna z Florydy złości sąsiadów, pracując w ogródku” - głosiły nagłówki lokalnych serwisów informacyjnych w 2018 roku. Brzmi znajomo? Tego pana także możemy zobaczyć w trailerze, gdy podlewa trawnik. W świecie Rockstara bohater ma jednak na sobie bieliznę.

Stan Florydy ma w sieci reputację miejsca przepełnionego dziwakami, a biorąc pod uwagę ton opowieści, w który od lat celuje Grand Theft Auto, trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce akcji GTA 6. „Rockstarowy TikTok” z trailera i mnóstwo nawiązań sugerują, że media społecznościowe odegrają w grze ważną rolę. Trudno się dziwić, biorąc pod uwagę, że są nieodzowną częścią naszej codzienności.

Więcej o GTA:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Grand Theft Auto 6

PS5, Xbox Series X/S

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze