Skip to main content

Czy GTA 6 ominie PC? Kwestia zapowiedzi jest w rękach Rockstara

Szef Take-Two wyjaśnia podejście.

Właściciel studia Rockstar - firma Take-Two - poruszył temat zapowiedzi GTA 6. Pisząc konkretnie, mowa o ogłoszeniu oczekiwanej produkcji wyłącznie na konsole, z pominięciem PC.

Takie podejście w wykonaniu firmy jest standardem już od lat. Produkcje Rockstara najpierw ukazują się na konsolach, a dopiero potem na komputerach osobistych. Wydaje się, że przeszkodą nie są kwestie techniczne, lecz chęć sprzedania tej samej pozycji kilka razy - co w przypadku GTA 5 udało się świetnie.

Teraz temat poruszył dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick. Menedżer pojawił się na konferencji TD Cowen, gdzie zapytano go, czy może już potwierdzić, że gra ominie PC, czy też zapowiedź odbędzie się w przyszłości. Odpowiedź jest dość... interesująca.

- Cóż, brak ogłoszenia nie jest czymś, co można już potwierdzić. Jedyną rzeczą, która następuje po braku ogłoszenia, jest albo ogłoszenie - albo dalszy brak ogłoszenia, co pewnie też może się zdarzyć. Nie wydaje mi się, by którakolwiek z tych opcji była przesądzona - wyjaśnił, choć słowo „wyjaśnił” pasuje raczej średnio.

Zobacz na YouTube

- Ale Rockstar ma pewne podejście do platform, które widzieliśmy już wcześniej i w odpowiednim czasie studio przedstawi więcej ogłoszeń. Wierzę, że właściwą strategią dla naszej firmy jest bycie tam, gdzie jest konsument. A patrząc w przeszłość widać, że firma w miarę upływu czasu sięgała do konsumentów we wszystkich miejscach i na dowolnej sensownej platformie - dodał, cytowany przez VGC.

Druga część wypowiedzi jest już dużo bardziej konkretna i wydaje się sugerować, że Rockstar postawi właśnie na dobrze znaną strategię. Można więc oczekiwać, że GTA 6 ukaże się jesienią przyszłego roku na PlayStation 5 i Xbox Series X/S, lecz na wersję PC trzeba będzie poczekać dłużej.

Tak samo było w przypadku Grand Theft Auto 4, Grand Theft Auto 5, LA Noire czy Red Dead Redemption 2, więc z pewnością nie byłoby to wydarzenie bez precedensu. Dość powiedzieć, że oczekiwanie na pierwsze Red Dead Redemption nadal trwa.

Zobacz także