Skip to main content

Na GTA 6 poczekamy jeszcze długo. Rockstar podał okres premiery

Byle do jesieni.

Na GTA 6 poczekamy jeszcze ponad rok. Firma Take-Two sprecyzowała bowiem, że Rockstar planuje wydać grę jesienią 2025 roku.

Informacje ujawniono w najnowszym raporcie finansowym amerykańskiej korporacji. Zestawienie premier na następne trzy lata fiskalne obejmuje właśnie oczekiwane Grand Theft Auto 6, które „ukaże się jesienią w roku kalendarzowym 2025”.

Wzmianka o debiucie pojawiła się także w sekcji, w której firma zauważa, że zyski z gry nie pojawią się w roku fiskalnym 2025 (ten kończy się dla firmy w marcu 2025 roku).

„Nasze prognozy odzwierciedlają zawężenie wcześniej ustalonego przez Rockstar Games okna w roku kalendarzowym 2025 do kalendarzowej jesieni 2025 dla Grand Theft Auto 6 - napisano. „Oczekiwania konsumentów na ten tytuł są bezprecedensowe, a nasze oczekiwania dotyczące jego wkładu komercyjnego stale rosną”.

Zobacz na YouTube

Wszystko to nieco fiskalnie-kalendarzowe i zagmatwane, ale jedno jest jasne: jeśli nie dojdzie do dodatkowych opóźnień, GTA 6 ukaże się gdzieś w okresie wrzesień - grudzień przyszłego roku.

Ci bardziej pesymistycznie nastawieni gracze już teraz sugerują, że do opóźnienia z pewnością dojdzie, a taki komunikat oznacza, że gry należy spodziewać się w 2026 roku. Czas pokaże, czy mają rację.

Jednocześnie w raporcie potwierdzono także, że powstają NBA 2K25 oraz WWE 2K25, co zapewne nie będzie większą niespodzianką.

Zobacz także