Skip to main content

Zobacz, jak wygląda pierwszy Wiedźmin w VR

Ciekawy mod do klasycznego RPG-a.

Moder Patryk Loan pracuje nad interesującym projektem, zmieniającym pierwszą odsłonę serii gier Wiedźmin w produkcję VR. Modyfikacja powstaje już od dwóch lat, a najnowsza wersja pozwala rozegrać cały prolog tytułu.

Z okazji dużej aktualizacji opublikowano zwiastun zatytułowany „Zostań Łowcą Potworów”, który można obejrzeć, klikając w ten link. Twórca informuje, że wyeksportował z oryginalnej gry każdy pojedynczy model, przemodelował je i nałożył nowe tekstury 4K. Następnie obiekty zostały ustawione dokładnie w tych miejscach, w których być powinny.

System walki w pierwszym Wiedźminie nie każdemu przypadł do gustu, zatem moder nie próbował go odtwarzać w VR. Zamiast tego, wystarczy po prostu ruszać kontrolerem, wykonując zamachy. Geralt może nawet rzucić mieczem w swojego przeciwnika. Wszystkie przerywniki filmowe odgrywane są w kamerze z perspektywy pierwszej osoby.

Autor zauważa, że z tego powodu konieczne było urozmaicenie lokacji większą liczbą obiektów, ponieważ oryginalne projekty poziomów wydawały się puste. Modyfikację można pobrać ze strony projektu w serwisie NexusMods. Do działania wymagana jest gra Wiedźmin: Edycja rozszerzona oraz jeden ze wspieranych headsetów VR, w tym HTC Vive, Valve Index, Oculus Rift lub Oculus Quest.

Zobacz także