Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zespół Evil Geniuses wygrał The International 2015 w Dota 2

Zgarnął 6,6 mln dol.

Zakończyły się zmagania w największym w historii turnieju esportowym - amerykański zespół Evil Geniuses wygrał The International 2015 w Dota 2, opuszczając Seattle bogatszy o 6,6 mln dol.

W finale, Amerykanie (z jednym graczem z Pakistanu) zmierzyli się z „czarnym koniem” i największą niespodzianką imprezy, czyli chińskim CDEC Gaming. Zwyciężyli faworyci - 3:1.

Zmaganiom smaczku dodawał fakt, że we wcześniejszym meczu CDEC Gaming - Evil Geniuses górą byli właśni ci pierwsi, spychając EG do drabinki przegranych.

Zwycięzcy z ubiegłego roku - Newbee - odpadli z tegorocznego The International jako pierwsi. Wyeliminowano także najlepsze drużyny z poprzednich zawodów: Invictus Gaming i Na'vi.

Trzecie miejsce w piątym sezonie zmagań zajęło chińskie LGD Gaming (2,2 mln dol.), przed Vici Gaming (1,6 mln) i znaną bardzo dobrze także w Polsce organizacją Virtus Pro (1,2 mln).

W ubiegłym roku na pulę nagród The International udało się zgromadzić 10,9 mln. Wtedy także była to rekordowa kwota. Organizator zmagań - firma Valve - zbiera pieniądze poprzez sprzedaż wirtualnych przewodników Compendium.

Cover image for YouTube video

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dota 2

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze