Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Breath of the Wild - jak odkrywać mapę: wieże Sheikah Tower

Odsłanianie obszarów i ikon.

Na początku twojej przygody w The Legend of Zelda: Breath of the Wild mapa gry będzie niemal całkiem zakryta. Aby odkrywać kolejne obszary, należy wspiąć się na wysokie wieże o nazwie Sheikah Tower, a następnie się z nimi połączyć. Jeden obszar to jedna wieża.

Wieże Sheikah (1) widać z daleka - zazwyczaj górują nad horyzontem. Wieże, z którymi się nie połączyłeś, mają żółty kolor. Te ukończone są natomiast niebieskie.

Gdy znajdziesz wieżę, dostań się do niej, a następnie wejdź na górę. Wspinaczka jest dość długa, więc warto robić przystanki na specjalnych półkach (2), aby odnowić energię.

Na szczycie podjedź do urządzenia (3) w centrum platformy i naciśnij A. Link połączy swój tablet Sheikah Slate z wieżą, a brakujący fragment mapy zostanie odkryty:

Połączenie z wieżą nie odkrywa ikon wiosek ani nie ujawnia lokalizacji kapliczek Shrine - te pokażą się dopiero, kiedy sam je odwiedzisz. Synchronizacja z Sheikah Tower pozwala ci jednak poznać ukształtowanie i rodzaj terenu, co jest nieocenioną wiedzą podczas eksploracji. Ponadto, po synchronizacji możesz wykonać szybką podróż do wieży.

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze