Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zaskakujący Minecraft z ray tracingiem - analiza Digital Foundry

Pół godziny rozgrywki.

Nasi koledzy z redakcji Digital Foundry opublikowali materiał, w którym poddali analizie grę Minecraft z włączoną obsługą techniki ray tracingu.

Nagranie zarejestrowano na Gamescomie, gdzie studio Mojang prezentuje śledzenie promieni w czasie rzeczywistym na przykładzie dwóch map. Pierwsza lokacja składa się z bloków wykonanych z tekstur w rozdzielczości 1024x1024. Druga jest wykonana z tradycyjnych obiektów 64x64.

Na obu planszach światło precyzyjnie oddziałuje z poszczególnymi surowcami, z których stworzono wirtualne konstrukcje. Co ciekawe, za pomocą ray tracingu twórcom udało się nawet odtworzyć efekt fotografii otworkowej, uzyskiwanej zazwyczaj za pomocą ciemni optycznej.

Cover image for YouTube videoMinecraft NEW Ray Tracing RTX Mode Hands-On And Tested In Depth!

W filmie przetestowano szereg dostępnych funkcji i ustawień, osiągając zróżnicowany rezultat. Wszystkie opcje znacząco jednak odmieniają Minecrafta, nadając słynnej produkcji zupełnie nowego i bardziej realistycznego wyglądu.

Co ciekawe, naszym kolegom z Digital Foundry udało się wykroczyć poza obecne możliwości ray tracingu użytego przez Mojang. Te są zaś dosyć ograniczone, ponieważ prace nad implementacją techniki są na wczesnym etapie - system powstaje dopiero od kwietnia.

Nowe oblicze Minecrafta

Zobacz: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Warto jednocześnie zaznaczyć, że rozwiązanie zastosowane przez deweloperów to tak zwany path tracing, a więc odmiana mechaniki opierająca się przede wszystkim na odbijaniu promieni świetlnych.

Minecraft oficjalną obsługę ray tracingu otrzyma w 2020 roku - w darmowej aktualizacji gry dla systemu Windows 10. Z techniki skorzystają jednak wyłącznie posiadacze kart graficznych z serii GeForce RTX od firmy Nvidia.

Następnie: PlayStation 5 - wizualizacja konsoli deweloperskiej

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Minecraft

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze