Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation 5 - wizualizacja konsoli deweloperskiej

Na podstawie patentu Sony.

Serwis Let's Go Digital przygotował wizualizację deweloperskiego modelu PlayStation 5, którego szkice ujawniono w odkrytym niedawno patencie od firmy Sony.

Na opublikowanych grafikach holenderscy dziennikarze zachowali umieszczone na obudowie urządzenia charakterystyczne wgłębienie w kształcie symbolu V. Projekt ozdobiono podświetleniem i elementami utrzymanymi w niebieskich barwach.

PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej

Na przedzie nie zabrakło również logotypu marki PlayStation i napisu PS5. Ciekawostką są przyciski (zapewne dotykowe) odpowiadające za zatrzymywanie i przewijanie wideo, a także wysuwanie płyty z napędu.

Jest także oznaczenie, które wskazuje, że konsolę wyposażono w dysk SSD. Ponadto po prawej stronie zaimplementowano włącznik oraz sześć otworów, które są najprawdopodobniej portami USB.

PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej

Warto jednak podkreślić, że grafiki są jedynie autorską wizualizacją autorstwa redakcji Let's Go - powstałą na podstawie ujawnionych kilka dni temu szkiców - a nie oficjalnym projektem stworzonym przez Sony.

Niedawno starszy artysta w Codemasters - Matthew Stott - stwierdził, że wspomniany patent przedstawiający PlayStation 5 tak naprawdę prezentuje deweloperski model urządzenia. Firma ma podobno kilka takich sprzętów w swoim biurze.

PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej

Zobacz także: PS5 - potencjalna data premiery, dostępne gry, moc obliczeniowa

Jakiś czas temu Sony ujawniło pierwsze informacje na temat specyfikacji i funkcjonalności PS5. Konsola zaoferuje wsteczną kompatybilność, realistyczny dźwięk, obsługę ray tracingu oraz możliwość wyświetlania treści w rozdzielczości 8K.

Źródło: Let's Go Digital

Następnie: 3500 zł za grę Adriana Chmielarza na Allegro - czy znajdzie się chętny?

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze