Skip to main content

Minecraft dostał natywną wersję na PS5. Na razie w ramach testów

Razem z nową aktualizacją.

PlayStation 5 w końcu doczekało się natywnej wersji Minecrafta, jednej z najpopularniejszych gier na świecie.

Jak przyznaje samo studio Mojang w oficjalnym komunikacie, dotychczas jedynym sposobem na zabawę na PS5 był zakup odsłony PlayStation 4 i uruchomienie jej w ramach kompatybilności wstecznej.

Teraz deweloperzy wyjaśniają jednak, że „poprzez przygotowanie natywnej wersji na PS5 będziemy mogli sprawić, że gra zadziała bardziej efektywnie na sprzęcie PS5, a więc będziecie mogli stracić cały ekwipunek w lawie w jak najbardziej płynny sposób!”.

Zobacz na YouTube

Nową wersję można testować już teraz. Potrzebna jest oczywiście konsola PlayStation 5, a do tego kopia Minecrafta na PS4. W ustawieniach gry powinniśmy znaleźć odsłonę „Preview”, oferującą miedzy innymi aktualizację Tricky Trials, z komnatami wyzwań, nowymi mobami, buławą i tak dalej.

Mojang przypomina, że to nadal odsłona testowa, więc możemy jeszcze natknąć się na błędy i nie mamy dostępu do Minecraft Store. Również opcja cross-playu jest ograniczona do znajomych na konsolach PlayStation 4 i PS5, choć zabawa w ramach Realms nie posiada podobnych limitów.

Zobacz także