Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zagadka ukrytego kościoła w Nier: Automata wyjaśniona

Prawda rozczarowała?

Wyjaśniła się zagadka tajemniczego kościoła, która od kilku dni spędzała sen z powiek miłośnikom Nier: Automata. Jak się okazuje, mieliśmy do czynienia z zaplanowaną inicjatywą, reklamującą nowe narzędzia dla twórców modyfikacji, przygotowane przez społeczność.

Przypomnijmy: niejaki „sadfutago” pojawił się niedawno w serwisie Reddit, gdzie pokazał, jak wchodzi w grze do tunelu, prowadzącego do dziwnej lokacji. Nawet najbardziej zaangażowani miłośnicy tytułu nigdy nie widzieli na oczy prezentowanej miejscówki, a ekspert zapewniał, że dodanie jej w ramach moda nie jest możliwe.

To ostatnie zdanie było prawdą - do czasu. Wszystko to bowiem mistyfikacja zachęcająca do pobrania narzędzi, które umożliwią tworzenie właśnie takich rozbudowanych projektów. Wyjaśnienia padły podczas transmisji na żywo w serwisie Twitch.

„W nadchodzących dniach opublikujemy dodatki do Blendera i narzędzia do tworzenia skryptów, całkowicie za darmo i w open source” - zapewniono w komunikacie od trójki autorów przedsięwzięcia. Blender to popularny program do tworzenia grafiki trójwymiarowej.

„Dziękujemy wszystkim za udział w przygodzie. Bez względu na to, czy spodziewaliście się takiego zakończenia, mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni z efektów. Nie było naszym celem, by sprawa zdobyła aż taki rozgłos, chcieliśmy tylko zaskoczyć parę osób na Twitterze” - dodaje „DevolasRevenge”, projektant mapy, od której wszystko się zaczęło.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

NieR: Automata

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze