Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

SEGA przejmuje świat w nowej grze twórcy NieR: Automata

Oto 404 Game Re: Set.

SEGA zaprezentowała pierwszy zwiastun nowego tytułu, który powstaje we współpracy z Yoko Taro - reżyserem docenionego NieR: Automata. Co ciekawe, japońska korporacja jest nie tylko wydawcą produkcji, ale też najwyraźniej pełni w świecie gry rolę... antagonisty.

Jak informuje serwis Gematsu, początkowo najwyraźniej opublikowano zwiastun, który ujawniał zbyt wiele informacji o grze, ponieważ potem zamieniono go na inny, bardziej enigmatyczny. Chociaż obecnie dostępne nagranie nie zawiera tytułu produkcji, to wiemy już, że będzie się ona nazywać 404 Game Re: Set (czytane „Error Game Reset”).

Tytuł pojawi się na telefonach z systemami iOS oraz Android, więc najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia z rozgrywką w stylu Pokemon Go. Na zwiastunie widzimy między innymi upadający smartfon, którego ikony zmieniają się na logo wydawcy. Pojawiają się też wiadomości w języku japońskim, które możemy przetłumaczyć na „Stwórz świetlaną przyszłość” oraz „Zniszczyć SEGĘ”.

Dalej kamera pokazuje różne miasta na świecie, stopniowo pokrywane niebieskim światłem i neonami SEGA, a także przechodniów śledzonych przez kamery monitoringu. Możemy zatem spodziewać się, że akcję osadzono w alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości, gdzie twórcy Sonica najwyraźniej przejęli władzę nad światem. Czyżby zadaniem gracza będzie obalenie władzy Niebieskiego Jeża?

Więcej informacji o grze poznamy już pod koniec tygodnia, ponieważ właśnie na 10 lutego zaplanowano premierową transmisję i oficjalną zapowiedź produkcji. Chociaż trailer przedstawia miasta takie, jak Nowy Jork czy Paryż, to gra prawdopodobnie początkowo zadebiutuje tylko w Japonii, biorąc pod uwagę, że brak na ten moment materiałów promocyjnych w języku angielskim.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze