NieR: Automata

Piękna artystyczna wizja, świetna fabuła i urzekająca oprawa muzyczna sprawiają, że nowa gra Platinum Games jest produkcją wyjątkową.

Najważniejsze

Nier: Automata może pochwalić się wysokimi ocenami w recenzjach, więc z wytęsknieniem czekaliśmy na debiut najnowszej produkcji PlatinumGames także na PC. Nawet na PS4 Pro rozdzielczość jest ograniczana do 1080p, ale bardziej niepokoją częste błędy i zacięcia, zwłaszcza w bardziej otwartych lokacjach. Mieliśmy nadzieję, że na komputerach osobistych uda się obejść limity - niestety, tak nie jest. Co więcej, konwersja dodaje sporą porcję własnych usterek i niedoróbek.

Nier: Automata - Recenzja

Dziś debiutuje Nier: Automata w wersji Game of the YoRHa Edition - w związku z czym zachęcamy do lektury naszej recenzji gry, którą opublikowaliśmy dwa lata temu przy okazji premiery na PS4.

Jest rok 11945, trwa Czternasta Wojna Maszyn. Ludzkość wypierana z Ziemi przez roboty, ostatecznie z niej ucieka, by schronić się w księżycowej kolonii. Tam tworzą organizację o nazwie YoRHa, w skład której wchodzą bojowe androidy. To one mają odbić błękitną planetę.

Jako jeden z androidów - o nazwie kodowej 2B - dostajemy misję powrotu z Księżyca, by eksterminować zastępy stalowych wrogów. Kierujemy wysoce mobilną i wyspecjalizowaną w walce żeńską jednostką, która nie posiada emocji, jest oschła w kontaktach z innymi androidami czy żołnierzami ruchu oporu stacjonującymi na Ziemi. Ma zadanie do wykonania i wszystko, co stanie na jej drodze, natychmiast ginie.

Czytaj więcej...

NieR: Automata pozwoli wskrzesić samego siebie - nowy gameplay

Na oficjalnym kanale PlayStation w serwisie YouTube pojawił się rozszerzony materiał wideo z gry akcji NieR: Automata na PS4. Zaprezentowano nie tylko dynamiczne potyczki, ale na oficjalnym blogu PlayStation ujawniono także interesujące podejście do śmierci postaci.

Główną bohaterką jest android YoRHa No. 2 Model B, lub też „2B” - w skrócie. Co stanie się, gdy kierowana przez nas postać nieuchronnie polegnie w jednym ze starć?

„Wspomnienia i dane są ładowane do nowego ciała, ponownie ruszającego do boju” - tłumaczą przedstawiciele Square Enix na oficjalnym blogu PlayStation.

Czytaj więcej...

Fragmenty gameplayu w nowym zwiastunie NieR: Automata

Fragmenty gameplayu w nowym zwiastunie NieR: Automata

Androidy w służbie ludzkości.

Firma Square Enix opublikowała nowy zwiastun gry akcji NieR: Automata. W przygotowanym materiale znalazły się fragmenty rozgrywki.

Nagranie przedstawia urywki z kilku walk, wśród których nie zabrakło pojedynków z bossami. Są też sceny ze skakaniem między platformami.

Trailer skupia się również na warstwie fabularnej. Akcja produkcji osadzona zostanie w odległym roku 11945, kiedy to ludzkość została wygnana z Ziemi przez przybyłe z innego świata potężne maszyny.

Czytaj więcej...

Gra akcji NieR: Automata z marcową datą premiery na PS4

AKTUALIZACJA: Gra ukaże się w Europie 10 marca.

Aktualizacja: Square Enix poinformowało na Twitterze, że nowy NieR zadebiutuje w Europie 10 marca. Warto zaznaczyć, że ogłoszenie dotyczy wersji na PlayStation 4 - wciąż nie wiadomo więc, czy edycja PC ukaże się w tym samym terminie.

Kwadrans z Nier: Automata

Broń, walka, eksploracja.

W internecie opublikowano fragmenty rozgrywki z Nier: Automata prezentowane podczas transmisji na żywo w programie PlayStation Underground.