Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Worms 4 i Worms WMD - zapowiedziano dwie odsłony serii

Urządzenia mobilne, PC i Xbox One.

Deweloperzy ze studia Team17 pracują nad dwiema kolejnymi odsłonami popularnej serii Worms z robakami w rolach głównych.

Worms 4

Pierwsze w kolejności jest Worms 4, zmierzające w sierpniu na iOS, a następnie na „inne platformy mobilne”, co sugeruje zapewne system Android. Jak informuje serwis PocketGamer, gra nie będzie darmowa.

Tytuł zaoferuje rozbudowaną kampanię (80 misji) oraz tradycyjne tryby sieciowe. Wszyscy gracze przystąpią też do jednej z dwóch frakcji, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść wraz z kolejnymi potyczkami.

Rozgrywka ma być bardziej dynamiczna, na mniejszych mapach. Oprawa graficzna to tradycyjne 2D, ale nieco bardziej „cukierkowe”. Nie zabraknie za to śmiercionośnych broni, takich jak miotacz ognia czy... kometa Halleya - łącznie otrzymamy 33 urządzenia, z możliwością ich rozbudowania.

Tymczasem w przyszłym roku na PC i Xbox One ukaże się Worms WMD - ogłasza serwis GamesReactor. Największą nowością są tutaj czołgi, którymi robale przemieszczą się po mapach. Pojawią się także budynki, do których będzie można wejść, służące za mini-fortece.

Pomimo tych zmian, twórcy nadal pozostają przy oprawie w dwóch wymiarach, co powinno uspokoić fanów. Premiera w pierwszej kolejności na sprzęcie Microsoftu.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze