Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

World of Warcraft Classic - premiera 27 sierpnia

Jutro start zamkniętych testów.

Przedstawiciele Blizzard Entertainment ujawnili datę premiery World of Warcraft Classic, czyli próby odtworzenia oryginalnej wersji słynnego MMO. Produkcja zadebiutuje 27 sierpnia.

Natomiast jutro, 15 maja, rozpoczną się zamknięte testy tytułu. W becie wezmą udział abonenci sieciowej gry - aby mieć szansę sprawdzenia pozycji, muszą zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej projektu.

World of Warcraft Classic to odpowiedź Blizzarda na oczekiwania osób, które preferowały oryginalne zasady rozgrywki. Produkcję oparto na wydanej w sierpniu 2006 roku aktualizacji oznaczonej numerem 1.12 (o nazwie Drums of War). Zabraknie treści z dodatków.

Co ciekawe, odtwarzając wersję gry sprzed lat twórcy zadbali o błędy z pierwowzoru. Przykładowo więc prawidłowo nie zadziała przyzywanie demona klasą Warlock - po pojawieniu się nowego, poprzedni zniknie.

Wydanie klasycznej edycji tytułu zbiega się z 15. rocznicą premiery World of Warcraft. W związku z tym w głównej produkcji pojawią się aktywności nawiązujące do oryginału, w tym raid, w którym gracze zmierzą się z najbardziej ikonicznymi bossami z MMO.

Okolicznościowa edycja kolekcjonerska

To nie wszystko, ponieważ 8 października do sprzedaży trafi okolicznościowa edycja kolekcjonerska. W skład wydania wejdą figurka Ragnarosa o wysokości 25 centymetrów, przypinka przedstawiające smoczycę Onyxię, podkładka pod mysz z nadrukowaną mapą świata, ilustracje prezentujące wydarzenia z historii Azeroth i dwa wierzchowce do gry.

Źródło: Blizzard

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze