Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

World of Warcraft wraca do Chin. Blizzard znów współpracuje z NetEase

Zażegnano konflikt z 2023 roku.

Po zerwaniu współpracy z Blizzardem w 2023 roku, chińska firma NetEase poczuła się tak urażona, że transmitowała nawet rozbiórkę biura. Padały mocne słowa i zarzuty, lecz w biznesie liczy się zysk, więc obie firmy ogłosiły, że wznawiają współpracę.

Jak poinformowano w komunikacie, nowe i długoterminowe porozumienie sprawi, że na ogromny rynek w Państwie Środka wróci World of Warcraft, Hearthstone, Overwatch, Diablo i inne licencje słynnego studia.

Tymczasem na początku ubiegłego roku Amerykanie winą za zakończenie współpracy obarczali właśnie NetEase, które miało odrzucić propozycję przedłużenia kontraktu o kolejne pół roku. Przedstawiciele chińskiej firmy poczuli się urażeni oskarżeniami i nazwali ofertę „zuchwałą, niestosowną i nielogiczną z biznesowego punktu widzenia”.

Czy Chińczycy wrócą do WoW?Zobacz na YouTube

W wyniku sporu, pracownicy NetEase postanowili nawet dać upust negatywnym emocjom podczas rozbiórki chińskich biur Blizzarda, a akcję transmitowano na żywo w sieci. Ponad 30 tysięcy osób oglądało, jak demolowane są wnętrza i wyposażenie, a nawet wielka replika legendarnej broni Gorehowl i posąg orka z World of Warcraft.

Teraz gadżety będzie chyba trzeba posklejać. Kto wie, być może za zmianą zdania stoi fakt, że Blizzardem zarządza obecnie Microsoft, a nie Activision. „Microsoft Gaming i NetEase pogłębiają relacje, nawiązując strategiczne partnerstwo oparte na wspólnym pragnieniu dostarczenia graczom nowych wrażeń z gier na różnych platformach i rynkach” - czytamy w informacji prasowej.

Co potencjalnie interesujące, nowa współpraca nie jest już tak „jednokierunkowa” i obejmuje również perspektywę wydawania gier NetEase na konsolach Xbox „i innych platformach”.

„Celebrując naszą współpracę, cieszymy się, że możemy rozpocząć kolejny rozdział, zbudowany na zaufaniu i wzajemnym szacunku, by służyć naszym użytkownikom w tej wyjątkowej społeczności, którą razem zbudowaliśmy” - komentuje dyrektor generalny NetEase, którego pracownicy niedawno z wielkim zaufaniem i szacunkiem rozbijali młotami posąg orka z World of Warcraft.

Read this next