Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Weteran Blizzarda wraca, by zająć się marką Warcraft

Chris Metzen kończy emeryturę.

Chris Metzen nie wytrzymał na emeryturze zbyt długo. Weteran Blizzarda odszedł z firmy w 2016 roku, po ponad 20 latach pracy. W ubiegłym roku wrócił jako doradca, a teraz zajął „pełne” stanowisko dyrektora kreatywnego marki Warcraft.

Ta związana jest obecnie niemal wyłącznie z World of Warcraft i Hearthstone, choć w przeszłości kojarzyła się głównie ze strategiami w czasie rzeczywistym. Kto wie, być może nowy menedżer nawiąże do przeszłości, ponieważ wśród obowiązków posiada „kształtowanie tego, co nadejdzie”.

Pozostaje mieć nadzieję, że nie będą to wyłącznie eksperymenty wyłącznie w stylu mobilnej gatchy Warcraft Rumble.

„Z radością informujemy, że Chris Metzen objął pełnoetatowe stanowisko dyrektora kreatywnego uniwersum Warcraft. Obecnie jego głównym zadaniem jest wspieranie kierownictwa World of Warcraft w tworzeniu nowej generacji przygód” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

„Chris odegrał kluczową rolę w tworzeniu fundamentów uniwersum Warcraft i cieszymy się, że ponownie dołączy do naszych zespołów w kształtowaniu tego, co nadejdzie” - dodano. Co ważne, pierwsze szczegóły na temat nowości poznamy podobno na imprezie BlizzCon na początku listopada.

Metzen dołączył do Blizzarda jako animator i był zaangażowany w najwcześniejsze produkcje studia, jak Justice League Task Force i Warcraft: Orcs and Humans. Później pomógł tworzyć podwaliny pod uniwersum Diablo i StarCrafta, kreując pierwsze scenariusze i postacie. W serii WarCraft zaczynał od drugiej odsłony, Tides of Darkness.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

World of Warcraft

PC, Mac

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze