Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wo Long Fallen Dynasty - Zhang Liang, General of Man

Podpowiadamy, jak pokonać bossa w pierwszej misji.

Zhang Liang to pierwszy boss, z jakim się zmierzysz w Wo Long Fallen Dynasty. Poniżej znajdziesz wskazówki, dzięki którym pokonasz go.


Na tej stronie:


I faza walki

Starcie składa się z dwóch części. Gdy pokonasz bossa po raz pierwszy, wówczas przybierze nową formę i musisz ponownie z nim walczyć. Zapas Dragon’s Cure Pot nie odnowi się niestety, więc postaraj się oszczędnie używać przedmiot leczący.

  • Kluczem do sukcesu jest zarzucenie bossa serią ataków, tak aby nie miał szans się obronić. Gdy wyprowadzisz jeden atak za drugim, to Zhang Liang będzie stał przez większą część czasu nieruchomo.
  • W następstwie ciągłych ataków przełamiesz jego pasek postawy i możesz wówczas wyprowadzić atak krytyczny, gdy okrąg namierzania zmieni się na czerwony. W ten sposób zadasz mu poważne obrażenia.
  • Przeciwnik będzie się bronił od czasu do czasu. Może odskoczyć, by wyprowadzić swój atak. Wówczas oczywiście musisz skupić się na obronie (blokuj jego ciosy i wykonuj uniki), ale potem przejdź z powrotem do ataku.
  • Uważaj jednak na ataki specjalne, te z czerwoną poświatą. Nie blokuj ich! Możesz ewentualnie zrobić unik, ale najlepszym sposobem jest wykonanie odbicia (deflect). Dzięki temu bowiem poważnie naruszysz jego pasek postawy.

II faza walki

Po pokonaniu bossa po raz pierwszy, rozpocznie się drugi etap starcia.

  • W tej fazie bądź ostrożniejszy i skup się na obronie. Jeśli nie potrafisz obijać uderzeń za pomocą mechaniki deflect, broń się za pomocą blokowania i uników.
  • Gdy zobaczysz, że boss wbija swoją broń w ziemię, wówczas wyśle w twoją stronę falę uderzeniową. Wykonaj przewrót w bok lub zasłoń się (wykonaj blok).
  • Jeśli zobaczysz atak z czerwoną poświatą, wciśnij kółko na PS4/PS5 lub B na Xboxach, by odbić atak wroga w jego stronę (deflect). Wówczas naruszysz jego postawę. Podbiegnij do niego szybko i wyprowadź serię uderzeń. Istnieje szansa, że złamiesz oponenta i wykonasz atak krytyczny.
  • Po tym jak wyprowadzisz atak krytyczny nie przestawaj go atakować. Następnie odsuń się i przygotuj obronę.
  • Teraz warto wyczekiwać na kolejny atak z czerwoną poświatą. Skup się znowu na obronie i trzymaj przeciwnika na dystans. Gdy wykonasz poprawnie deflect po ataku specjalnym bossa, znowu naruszysz jego postawę. Po odbiciu ataku, znowu podbiegnij do wroga i wykonaj serię uderzeń, by doprowadzić do ataku krytycznego.
  • Trzykrotne poprawnie wykonanie deflect, a po nim doprowadzenie do ataku krytycznego, powinno przynieść oczekiwane skutki, czyli śmierć bossa.

Spis treści: Wo Long Fallen Dynasty - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wo Long Fallen Dynasty - Village of Calamity: pierwsza misja

Read this next