Skip to main content

Wo Long: Fallen Dynasty kolejną wersją PC z problemami

Pierwsze doniesienia.

Jest jeszcze wcześnie, lecz wygląda na to, że Wo Long: Fallen Dynasty może być kolejną premierą gry na PC ze sporymi problemami technicznymi i kłopotami z utrzymaniem 60 klatek na sekundę nawet na RTX 4090.

Na Steamie produkcja posiada obecnie zaledwie 31,45 procent pozytywnych ocen, co przekłada się na „w większości negatywną” średnią. W notach użytkowników pojawiają się gracze z Azji, gdzie gra już się ukazała (w Europie zadebiutuje dzisiaj po południu). Narzekają głównie na niedoróbki w sferze kontrolowania za pomocą myszy i klawiatury. Nie brakuje doniesień także na temat optymalizacji.

„Nie mogę uzyskać stałego 60 FPS na 13900K/RTX 4090 w demie na Steamie” - zauważa jeden z użytkowników forum ResetEra, gdzie dominują właśnie raporty na temat osatniej wersji demonstracyjnej. Sytuacja wydaje się być skomplikowana, ponieważ nie brakuje głosów, że wersja sprzedawana w Microsoft Store jest nieco inna i działa znacznie lepiej.

Popularne są komentarze na temat usterki, która w ostatnim okresie jest bardzo dobrze znana miłośnikom grania na PC: mało przyjemne zacinanie w wyniku obliczania shaderów nie przed wkroczeniem do świata, lecz „w locie”, już w czasie rozgrywki.

„Po prostu uwielbiam zacinanie za każdym razem, gdy kogoś uderzę w tej grze akcji. Z całą pewnością nie będzie to najmniejszym problemem w dynamicznych walkach z bossami” - ironizuje niejaki „Thorn”.

„Grałem w wersję na Steamie i nie brakuje zacinania, przez liczenie shaderów. Problem pojawiał się obficie podczas pierwszej przeprawy przez strefę startową, ale było już dużo lepiej, gdy umarłem i trafiłem tam ponownie. Szkoda” - opisuje inny użytkownik. „Mam procesor 9900K i 3080 Ti”.

Ostatnia wersja demonstracyjna była jeszcze zablokowana do maksymalnie 60 klatek na sekundę, co obiecywano zmienić w pełnej odsłonie. Kłopot polega na tym, że w sklepie Valve najwyraźniej jeszcze tak nie jest, w odróżnieniu od odsłony z Game Passa. Jak więc często bywa w ostatnim okresie na komputerach osobistych, należy czekać na aktualizacje.

Zobacz także