Skip to main content

Wo Long Fallen Dynasty - jak walczyć, atakować i bronić się

Podstawy walki: wyjaśniamy, jak odpierać ataki przeciwników, kiedy wyprowadzać uderzenia i jak kontratakować.

Wo Long Fallen Dynasty jest grą nastawioną na akcję o dużym stopniu trudności, więc musisz koniecznie poznać podstawy walki. Poniższe informacje są przeznaczone dla początkujących graczy, którzy stawiają pierwsze kroki w gatunku soulslike.


Na tej stronie:


Namierzanie przeciwników

Gry rozpocznie się walka, koniecznie namierz przeciwnika, aby zablokować kamerę na nim. W tym celu wciśnij prawą gałkę pada. Wówczas nie spuścisz swojego swoje wroga z oczu i o wiele łatwiej będzie ci w niego trafić.

Jeśli walczysz z więcej niż jednym oponentem, możesz namierzyć innego nieprzyjaciela. Przesuń gałkę w lewo lub w prawo. Jeżeli natomiast chcesz uwolnić kamerę, ponownie wciśnij prawą gałkę pada.


Postawa przeciwnika

Każdy wróg, niezależnie czy jest bossem, czy zwykłym przeciwnikiem, ma pasek postawy. Jeśli go przełamiesz, okrąg namierzania zmieni się na czerwony i wówczas możesz zadać mu obrażenia krytyczne. Wówczas musisz podejść do nieprzyjaciela i wcisnąć przycisk: trójkąt (na PS4/PS5) lub Y (na Xboxach).

Zwróć uwagę, że pasek postawy naruszasz od lewej strony (biała część) [2] i prawej (pomarańczowa część) [1]. Pomarańczową część wypełnisz, zadając np. zwykłe ataki. Jeśli przez jakiś czas nie zadasz przeciwnikowi obrażeń, wówczas pasek powoli będzie zmniejszał się – należy więc atakować oponenta, by nie stracić zapasu. Białą część natomiast wypełnisz, gdy udanie wykonasz deflect lub zadasz obrażenia Spirit (trójkąt na PS4/PS5, Y na Xboxach).

Gdy pomarańczowy pasek dotrze do białego, wówczas przełamiesz postawę wroga i możesz wyprowadzić atak krytyczny. Udany atak krytyczny zada wrogowi znaczne obrażenia. Jeśli do tego dojdzie, to oba paski się wyzerują i na nowo musisz je nabijać.


Obrona

Odpierać ataki możesz na kilka sposobów:

  • wykonując unik (należy przechylić prawą gałkę pada na bok i dwukrotnie wcisnąć kółko na PS4/PS5 lub B na Xboxach) – postać przetoczy się; w ten sposób możesz uniknąć uderzeń wroga; pamiętaj, że możesz wykonać serię uników; uniki wyczerpują kondycję;
  • blokowanie (należy przytrzymać L1 na PS4/PS5 lub LB na Xboxach) – postać, trzymając gardę, zablokuje uderzenia przeciwnika, ale pamiętaj, że tak akcja wyczerpuje kondycję; nawet udany blok nie zatrzyma ataku z czerwoną poświatą;
  • deflect, odbicie ataku (należy nacisnąć kółko na PS4/PS5 lub B na Xboxach) – to najskuteczniejszy, ale najtrudniejszy sposób, by uniknąć ataku przeciwnika; dzięki poprawnemu wykonaniu deflect nie dosyć, że nie stracimy kondycji, to także naruszymy postawę wroga i mamy szansę na wyprowadzenie kontrataku.

Atakowanie

Zadawać obrażenia możesz na kilka sposobów:

  • standardowy atak (kwadrat na PS4/PS5, X na Xboxach) – jest to typ ataku, z którego będziesz najczęściej korzystał/a; narusza pomarańczowy pasek postawy przeciwnika;
  • Spirit atak – (trójkąt na PS4/PS5, Y na Xboxach) – narusza biały i pomarańczowy pasek postawy przeciwnika
  • Material arts – czyli ataki specjalne, przypisane do broni, których zadaniem jest zadawanie obrażeń, ale także naruszanie postawy przeciwnika; tych ataków nie można wykonać, gdy pasek kondycji jest wypełniony; Material arts wykonujemy za pomocą kombinacji przycisków: na PS4/PS5: R1 + kwadrat lub trójkąt; na Xboxach: RB + X lub Y
  • Summon Divine Beast/Divine Beast Resonation – gdy napełni się pasek Divine Beast, wówczas możesz uwolnić boską bestię, które wesprze się w walce; istnieje kilka bestii, niektóre zregenerują życie bohatera, inne nadadzą twojej broni dodatkowe obrażenia od żywiołu;
  • magia – ma charakter przede wszystkim ofensywny; możesz więc za jej pomocą atakować wrogów różnymi żywiołami (ziemią, wodą, ogniem, metalem i drewnem), aczkolwiek należy ją traktować jako dodatek, gdyż nie możesz jej używać w sposób ciągły; kolejne zaklęcia wykupisz przy Battle Flag (dzielą się na 5 kategorii; im więcej punktów doświadczenia zainwestujesz w dany żywioł podczas podnoszenia poziomu postaci, tym więcej punktów możesz przeznaczyć na daną szkołę związaną z żywiołem).

Następnie: Wo Long Fallen Dynasty - deflect, odbicie, kontratak: jak wykonać

Spis treści: Wo Long Fallen Dynasty - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wo Long Fallen Dynasty - ulepszanie broni, zbroi: kowal

Read this next