Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wo Long Fallen Dynasty - poradnik i najlepsze porady

Podstawowe informacje, wskazówki, walka i bossowie.

Witajcie! Przed wami poradnik do Wo Long Fallen Dynasty. Poznacie tutaj podstawy rozgrywki, wiele porad dotyczących mechanik, a także wskazówek, dzięki którym pokonasz pierwszych bossów.

Tytuł oferuje wymagającą walkę, w której przeplatają się elementy historyczne i fantasy. Gra bowiem rozgrywa się w Chinach, podczas Epoki Trzech Królestw, czyli w czasie dużych niepokojów społecznych.

Życzymy miłej lektury i dobrej zabawy w Wo Long Fallen Dynasty!


Na tej stronie:


Rozgrywka i porady

Poznaj najważniejsze mechaniki gry.


Początek gry

Pomagamy przerbnąć przez początek gry, opisując początkowych bosssów i pierwszą misję.


Interfejs i wskazówki

Poniżej zapoznasz się z opisem wszystkich elementów interfejsu.

 1. Mimimapa (czerwony promień wskazuje cel misji)
 2. Fortitude Rank (aktualna liczba Fortitude Rank)
 3. Liczba zdobytych Battle Flag
 4. Liczba zdobytych Marking Flag
 5. Nazwy towarzyszy (oraz ich paski zdrowia i Fortitude Rank)
 6. Przedmiot podręczny
 7. Liczba posiadanych Genuine Qi
 8. Liczba posiadanej waluty gry
 9. Ikony statusów
 10. Pasek zdrowia
 11. Pasek kondyncji
 12. Pasek Spirit
 13. Morale Rank (aktualna ranga)
 14. Aktualnie używana broń do walki wręcz
 15. Aktualnie używana broń do walki dystansowej
 16. Material Arts / magia
 17. Divine Beast

Wyjaśnienie bardziej skomplikowanych pojęć, jak Fortitude Rank, Morale Rank, Spirit, Battle Flag, Marking Flag, Material Arts, Divine Beast, wyjaśniliśmy na pozostałych stronach naszego poradnika.


Wskazówki na start

 • Qi, czyli punkty doświadczenia, są bardzo ważne, dlatego staraj się zgromadzić ich jak najwięcej, by stale rozwijać bohatera. Wykonuj aktywności poboczne, a także - jeśli cię to nie znuży - powtarzaj misje główne, jeżeli twój poziom postaci nie jest odpowiedni, by rozpocząć kolejne zadanie.
 • Uważnie ekploruj kolejne lokacje. Nie tylko pomoże ci to ustrzec się przed niebezpieczeństwem, ale także dostrzec ukryte przejście, skrzynię z drogocennym skarbem, a także odnaleźć Marking Flag niezbędne do podnoszenia Morale/Fortitude Rank.
 • Pamiętaj, że podczas misji może cię wesprzeć dwóch towarzyszy. Jeśli nie radzisz sobie w jakimś etapie zadania, np. podczas walki z bossem, możesz poprosić o pomoc kolejnego kompana. Skorzystaj z opcji Reinforcements przy Battle Flag. Każdorazowe przywołanie sojusznika wymaga użycia Tiger Seal. Jest to przedmiot, który często znajdziesz w świecie gry.
 • Cierpliwość i wytrwałość - to dwie cechy, które przydadzą się podczas rozgrywki w Wo Long Fallen Dynasty. Nie spiesz się, ostrożnie eksploruj lokacje, gdyż wróg może czaić się wszędzie. Chwila nieuwagi może zakończyć się śmiercią postaci. Z drugiej strony nie irytuj się, jeśli często giniesz. Dlatego odpocznij trochę od gry, jeśli ci coś nie wychodzi.
 • Zwracaj uwagę na wagę postaci (Equipment Weight). Jeśli ubierzesz cieżki pancerz, twoja postać będzie ociężała, zatem jej ruchy będą dużo wolniejsze podczas uników i poruszania się. Cięższy pancerz zazwyczaj ma lepsze statystyki, ale należy znaleźć kompromis pomiędzy wagą a parametrami obronnymi.

Read this next