Skip to main content

Wiedźmin 1 - Znaleźne: pierścień, Cwaniaczek

Znajdź pierścień w kanałach.

Zadanie Znaleźne w grze Wiedźmin 1 możesz aktywować po rozmowie z Cwaniaczkiem, który przebywa rano, między 6:00 a 9:00 (czasami się nie pojawia, więc należy wykazać się cierpliwością) przed wejściem do kanałów w Wyzimie klasztornej. Porozmawiaj z nim na temat pierścienia znajdującego się w krypcie. Zleceniodawca będzie chciał, abyś go dla niego odzyskał.

Wejdź do kanałów, po czym od razu popatrz w lewo - krata obok ciebie to przejście do krypty - otworzysz ją kluczem od cwaniaczka i wejdziesz do obszaru, który nie był wcześniej dostępny, dlatego warto rozejrzeć się w nim w poszukiwaniu zapasów. Kiedy znajdziesz się wewnątrz krypty, zacznij kierować się do północno wschodniej sali, skręcając dwukrotnie w prawo na rozwidleniach.

Znajdziesz tam skrzynię z poszukiwanym pierścieniem oraz innymi kosztownościami, które możesz sprzedać u pasera Talara - zleceniodawca wyraźnie zaznacza już na samym początku zadania, że twoim wynagrodzeniem są pozostałe skarby, na których mu nie zależy. Następnie wróć na powierzchnię i przekaż pierścień Cwaniakowi kolejnego dnia. Pozostałe zebrane przedmioty to twoje wynagrodzenie.

Następnie: Wiedźmin 1 - Pielgrzymka: dziadek, kapliczka

Spis treści: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 1 - Bezpieczna przystań: utopce, Leuvaarden

Zobacz także