Skip to main content

Wiedźmin 1 - Glinianki: doły z gliną

Pozbądź się utopców z dołów z gliną.

Misję Glinkanki w Wiedźmin 1 możesz rozpocząć po rozmowie ze starszą kobietą Vaską [1] w wiosce ceglarzy. Dowiesz się od niej, że robotnicy nie mogą wydobywać gliny niezbędnej do produkcji cegieł, ponieważ w dołach zalęgły się potwory. Jest to zadanie obowiązkowe, bowiem zamiast obiecanych pieniędzy, otrzymasz Sefirę Kezath, która potrzebna jest do realizacji zadania Tajemnicza Wieża.

Udaj się na południe w stronę dołów z gliną [2] i przystąp do zabijania okolicznych utopców. Najlepiej rozprawiać się z nimi pojedynczo, a jeśli zdecydujesz się na walkę ze wszystkimi, to pamiętaj o używaniu stylu grupowego oraz znaku Aard, który może rozłożyć nawet całą grupę potworów. Igni zaś zadaje wysokie obrażenia im dużą szansę na podpalenie utopców i topielców.

Zostaniesz poinformowany komunikatem zadania na środku ekranu, gdy wyeliminujesz wszystkie potwory. Wtedy wróć do Vaski po nagrodę. Po ukończeniu tej misji możesz kontynuować pomoc dla wioski rozmawiając z Vaską i otrzymując kolejną misję - Zbłąkana owieczka.

Następnie: Wiedźmin 1 - Zbłąkana owieczka: zaginione dziecko, Morenn

Spis treści: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 1 - Daleko od domu: ołtarz vodyanoi, ofiara

Zobacz także