Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wideo z Rise of the Tomb Raider pokazuje usprawnienia na PS4 Pro

Trzy tryby oprawy.

Studio Crystal Dynamics przygotowało nowy materiał wideo z gry akcji Rise of the Tomb Raider. Dyrektor techniczny Gary Snethen opisuje w nim usprawnienia wprowadzane z myślą o szerszych możliwościach PS4 Pro.

Prezentowane ujęcia rozgrywki zarejestrowano już w nowej wersji, więc wskazane jest oglądanie na urządzeniu ze wsparciem dla rozdzielczości 4K i wybranie opcji 2160p w ustawieniach.

Niezdrowe spojrzenie

Deweloper opisuje trzy tryby wizualne, jakie będą mogli wybrać posiadacze gry Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na nowym modelu PS4.

Dostępne opcje to 4K30 ze wsparciem HDR i imponującym balansem między rozdzielczością i detalami, 1080p30 z wysokim poziomem grafiki, a także tryb 1080p z odblokowaną płynnością, wahającą się w zakresie 40-60 FPS (zapewne przez ograniczenia po stronie CPU).

W zależności od wybranego trybu otrzymamy szereg ogólnych usprawnień oprawy, jak sprzętowa teselacja powierzchni, rozszerzone filtrowanie tekstur, dłuższy zasięg rysowania detali czy dodatkowa roślinność w świecie gry, dynamicznie reagująca na ruchy bohaterki.

Co więcej, „zaawansowane” i szczegółowe włosy Lary Croft z przerywników przeniesiono teraz do rozgrywki. Dodano także miękkie cienie generowane przez słońce czy lepszy efekt głębi ostrości.

Darmowa aktualizacja wprowadzająca te usprawnienia dostępna będzie już w dniu premiery PS4 Pro, 10 listopada.

Po długich oczekiwaniach, Rise of the Tomb Raider zadebiutowało na PlayStation 4 w październiku tego roku, niemal rok po debiucie na X360 i Xbox One.

Po szkole przetrwania, jaką bohaterka przeszła w poprzedniej części na wyspie Yamatai, Lara podąża tropem ostatniego odkrycia jej zmarłego ojca. Tuż przed śmiercią Croft senior natrafił na trop ukrytego, mistycznego miasta Kitież.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze