Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy Wiedźmin dostanie remake! CD Projekt potwierdza prace na Unreal Engine 5

Odświeżona wersja pierwszych przygód Geralta.

CD Projekt poinformował, że powstaje remake pierwszej odsłony serii Wiedźmin. Za odświeżoną wersję odpowiada polskie studio Fool’s Theory.

Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5. Dotychczasowo projekt nazywano Canis Majoris, ale teraz CD Projekt ujawnił, co kryło się pod nazwą kodową.

Chcieliśmy podzielić się z Wami powyższą informacją, jednak gra znajduje się jeszcze na wczesnym etapie produkcji. Dążymy do stworzenia jej na jak najwyższym poziomie, dlatego prosimy Was o cierpliwość, ponieważ minie trochę czasu, zanim będziemy mogli zdradzić Wam więcej szczegółów” - napisał CD Projekt w oficjalnym komunikacie.

Studio Fool's Theory zostało założone przez weteranów z CD Projekt Red. Znajdują się w nim między innymi projektanci zadań - Jakub Rokosz i Karolina Kuzia-Rokosz - a także programista rozgrywki, Bartosz Bigaj.

Wiedźmin to był początek CD Projekt Red, od tego się wszystko dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta” - tłumaczy Adam Badowski, szef studia. „Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze liczą od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać”.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze