Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Vampyr - mechanika: postać, walka, moce, tworzenie przedmiotów, doświadczenie

Wszystko o obsłudze gry i rozwoju bohatera.

Vampyr to całkiem rozbudowana gra, a choć fabuła, budowanie nastroju i rozmowy z bohaterami niezależnymi odgrywają tu dużą rolę, to dużo czasu spędzimy także na walce. To między innymi o tym aspekcie zabawy piszemy w tym dziale.

Tłumaczymy także, jak działa system rozwoju i jak zdobywać punkty doświadczenia. To ważny element gry, z którym związane są także niełatwe wybory moralne - zabijanie mieszkańców Londynu i picie ich krwi pomaga bowiem zyskać więcej doświadczenia, a co za tym idzie, możemy stać się potężniejszym wampirem.

Opisujemy również mechanikę tworzenia przedmiotów, której dziś nie może zabraknąć praktycznie w żadnej grze. W Vampyr jest ona raczej prosta, dlatego nie należy się obawiać, że jej reguły nas przytłoczą.

Warto zaznaczyć, że najważniejszym aspektem gry, który zwiększa szanse na przeżycie, jest unikanie. Uskakiwanie przed ciosami wrogów jest bardziej istotne, niż zadawanie obrażeń, dlatego warto zainwestować choć trochę doświadczenia w rozwój wytrzymałości.

Na crafting warto zwrócić uwagę głównie ze względu na możliwość ulepszania broni, a także tworzenia leków, które przydatne są nie tylko do przywracania zdrowia w walce, ale i leczenia przypadłości bohaterów niezależnych - dzięki czemu zwiększymy jakość ich krwi.


Spis treści: Vampyr - Poradnik, Solucja

Komentarze