Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Vampire Masquerade Swansong - wizja nadwrażliwości: jak podświetlać ważne przedmioty

Łatwiejsze odnajdywanie kluczowych przedmiotów i celów.

W Vampire The Masquerade Swansong nie ma żadnej mapy czy kompasu, który pozwoli ci namierzać łatwiej cele. Zamiast tego możesz jednak wykorzystać wizję nadwrażliwości. Z tej strony dowiesz się jak działa ta zdolność specjalna i kiedy warto zrobić z niej użytek.

Nadwrażliwość to jedna z dyscyplin dostępna dla twoich postaci. Możesz aktywować ją wciskając wskazany na ekranie przycisk (1). Nie jest ona dostępna dla Galeba - wyłącznie dla Emem i Leshy.

Gdy ją aktywujesz, w twojej okolicy mogą pojawić się lub podświetlić niektóre przedmioty. Gdy do nich podejdziesz, zobaczysz nową opcję - nadwrażliwość (2). Gdy wejdziesz z przedmiotem w interakcję, głód twojej postaci wzrośnie o podaną ilość punktów i rozpoczniesz śledzenie.

Śledzenie objawia się wiązką (3), która rozciągnie się od zbadanego przez ciebie przedmiotu. Doprowadzi cię do kluczowej dla danego zagadnienia postaci bądź innego przedmiotu, który ułatwi ci misję. By widzieć wiązkę musisz jednak mieć włączoną zdolność nadwrażliwości - nie kosztuje to głodu, więc nie musisz się martwić.

Jeśli w danym etapie zbadasz więcej jak jeden przedmiot, pojawią się dodatkowe wiązki, zabarwione na inne kolory. Dodatkowo, jeśli jest to kluczowe dla danej misji, na ekranie pojawi się informacja, byś wykorzystał umiejętność w konkretnym miejscu.

Za sprawą talentów możesz dodatkowo rozwijać tę zdolność - pozwoli ci to na wchodzenie w interakcję z większą liczbą obiektów czy postaci, ale też zwiększy koszt w głodzie.

Spis treści: Vampire the Masquerade Swansong - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Vampire Masquerade Swansong - skupienie: działanie, jak poprawić poziom umiejętności

Read this next