Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Vampire Masquerade Swansong - umiejętności i dyscypliny

Rozwój bohatera, wykupywanie umiejętności.

Na rozgrywkę w Vampire The Masquerade Swansong wpływ ma szereg czynników. Do tej grupy zdecydowanie należą zarówno umiejętności bohaterów jak i ich dyscypliny. Z tej strony dowiesz się jak je sprawdzić, rozwijać i na co finalnie wpływają.

By podejrzeć ekran umiejętności wciśnij klawisz Tab, a następnie przełącz się na kartę Postać (1). Tutaj znajdziesz atrybuty postaci (2), które wpływają na konkretne umiejętności, redukując liczbę punktów siły woli, które wymagane będą do przeprowadzenia konkretnej akcji w czasie rozmów.

Tu też znajdziesz same umiejętności (3). Dzielą się one łącznie na osiem rodzajów, każda wpływa na inny aspekt gry. Te z zakładki Dialog możesz wykorzystać w czasie rozmów, by przekonać rozmówcę do swoich racji.

Z zakładki eksploracja pozwolą ci na otwieranie zamków czy obchodzenie zabezpieczeń. Te z Wiedza z kolei pozwolą na otrzymywanie dodatkowych informacji w trakcie badania wskazówek. Każdą ze zdolności i atrybutów możesz rozwinąć do maksymalnie 5 poziomu, za sprawą otrzymywanych w czasie misji punktów doświadczenia.

Warto skupić się na kilku z nich - nie dasz rady wymaksować każdej, a wyższe poziomy poszczególnych pozwolą ci na łatwiejsze prowadzenie rozmów. Szczególnie przydatna jest Psychologia i Zastraszanie, a także Zabezpieczenia i Technika.

Jeśli z kolei przejdziesz do zakładki Dyscypliny (4), znajdziesz niejako zdolności specjalne. Są one unikalne dla każdej z postaci. Dla przykładu, Emem może korzystać z Przyspieszenia, by teleportować się na krótkie dystanse, Leysha z kolei może stać się niewidzialna dla oczu pobliskich postaci.

Każdą z trzech dostępnych dla postaci gałęzi dyscyplin możesz rozwijać w ten sam sposób, co umiejętności i atrybuty. Ulepszenia kosztują sporo, ale dają olbrzymie premie, które pozwolą ci na wywieranie ogromnej presji na innych postaciach czy banalnie proste rozgrywanie rozmów. Uważaj jednak, gdyż każda z dyscyplin podnosi poziom głodu twojej postaci.

Następnie: Vampire Masquerade Swansong - skupienie: działanie, jak poprawić poziom umiejętności

Spis treści: Vampire the Masquerade Swansong - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Vampire Masquerade Swansong - dialog: jak wygrać rozmowę

Read this next