Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Vampire Masquerade Swansong - dialog: jak wygrać rozmowę

Co robić, by wygrać konwersację i otrzymać informacje o misji.

Rozmowy z napotkanymi postaciami to najważniejszy element rozgrywki w Vampire The Masquerade Swansong. W trakcie większości z nich będziesz mógł osiągnąć konkretne korzyści, które pomogą ci wykonać aktualne zadanie. Z tej strony dowiesz się jak rozpoznawać tego typu opcje dialogowe i jak je wygrać.

W trakcie konwersacji możesz wybierać spośród kilku opcji dialogowych. Jeśli przy którejkolwiek pojawi się nazwa umiejętności bądź czy dyscypliny - na przykład Psychologia (1) - oznacza to, że korzystając z niej możesz osiągnąć jakąś korzyść.

Gdy zaznaczysz tę opcję, wyświetli się informacja o poziomie umiejętności twojej postaci (2) i rozmówcy (3). Jeśli poziom będzie przynajmniej równy, będziesz miał szansę na sukces (4) po wybraniu tej zdolności - jeśli poziom zdolności twojej postaci jest niższy, na 100% przegrasz.

Im większa różnica w poziomach na twoją korzyść, tym większa szansa na sukces. Dodatkowo, możesz także wykorzystać skupienie (5), poświęcając dodatkowe punkty siły woli, by podnieść szansę na sukces. Uważaj jednak, gdyż jest wtedy szansa, że wróg także użyje skupienia (6), obniżając twoje szanse.

Wszystko sprowadza się do tego, ile punktów siły woli możesz poświęcić w trakcie rozmowy. Jeśli przebijesz poziom umiejętności wroga o przynajmniej 2 punkty - na przykład 5 do 3 - to masz wtedy 100% pewność na sukces. Nawet jeśli wróg wykorzysta skupienie, może podnieść poziom o 1 - do proporcji 5 do 4. W dalszym ciągu nie ma więc szans na zwycięstwo.

Co możesz zyskać wygrywając w rozmowie? Dodatkowe informacje dotyczące misji. Twój rozmówca może podpowiedzieć ci jakiś szczegół, który pozwoli ci odnaleźć poszukiwaną postać czy przedmiot. Może to także być coś, co pozwoli zdobyć opcjonalne przedmioty czy trochę dodatkowych punktów doświadczenia.

Uważaj jednak, gdyż porażka może zakończyć się otrzymaniem przez twoją postać negatywnego talentu, który obniży jej skuteczność w kolejnych rozmowach. Pamiętaj też, że ilość punktów siły woli twojej postaci jest ograniczona - nie będziesz w stanie wygrać każdej rozmowy, z każdą postacią, którą spotkasz.

Następnie: Vampire Masquerade Swansong - umiejętności i dyscypliny

Spis treści: Vampire the Masquerade Swansong - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Vampire Masquerade Swansong - dostępne postacie

Read this next