Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Vampire Masquerade Swansong - głód: zaspokajanie, kiedy rośnie

Żywienie się i wykorzystanie zdolności specjalnych.

Głód to jeden z zasobów w Vampire The Masquerade Swansong, który wykorzystasz w trakcie całej zabawy. Pozwala korzystać ze zdolności specjalnych i ułatwia rozgrywkę, ale też musisz kontrolować jego wzrost i go zaspokajać.

Wskaźnik głodu widoczny jest od początku rozgrywki - to fioletowe krople (1) zlokalizowane pod siłą woli postaci. Początkowo wskaźnik ten będzie pusty (nie licząc kilku misji).

Częściowo się zapełni gdy wykorzystasz zdolność specjalną postaci czy dyscyplinę (2) w trakcie rozmowy - niezależnie od tego, czy pozwoli ci to wygrać daną potyczkę słowną.

Nie licząc zdolności specjalnych, takich jak teleportacja, głód zwiększysz za sprawą Nadwrażliwości. Gdy aktywujesz ten tryb, badanie obiektów (3) będzie cię kosztować od 1 do 3 punktów głodu. Jednakże zyskasz wtedy dodatkowe informacje, które ułatwią ci wykonanie zadania.

Sam głód zregenerujesz żywiąc się krwią. Może to być ludzka ofiara, którą dorwiesz w bezpiecznej strefie, może to także być szczur, którym możesz się posilić (4) w ściśle określonych miejscach fabularnych.

Staraj się nie szaleć z umiejętnościami specjalnymi, by za bardzo nie zapełnić paska głodu. Wysoki wskaźnik sprawi, że twoja postać będzie szybciej zdobywać podejrzenie. Dodatkowo, w kluczowym momencie może ci zabraknąć kilka punktów, by wykonać czynność, dzięki której ukończysz zadanie. Staraj się też szukać miejsc, w których możesz się posilić.

Następnie: Vampire Masquerade Swansong - talenty: rodzaje, jak odblokować

Spis treści: Vampire the Masquerade Swansong - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Vampire Masquerade Swansong - siła woli: działanie, jak odzyskiwać punkty

Read this next