Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Vampire Masquerade Swansong - skupienie: działanie, jak poprawić poziom umiejętności

Zwiększanie poziomu umiejętności w czasie dyskusji.

Rozmowy w Vampire The Masquerade Swansong to kluczowy element rozgrywki. Prowadzenie ich w taki sposób, by wygrywać potyczki słowne z rozmówcami pozwoli ci zyskać dodatkowe informacje czy łatwiej wykonać zadanie. Co jednak, jeśli twoja postać ma niewystarczający poziom umiejętności?

Gdy poziom umiejętności twojej postaci jest zbyt niski względem przeciwnika, rozmowa zakończy się niepowodzeniem - nie dość, że nie otrzymasz pożądanych informacji, to jeszcze możesz dostać negatywną cechę. By temu zaradzić możesz wykorzystać opcję skupienia (1).

Wciskając wskazany przycisk możesz podnieść poziom zdolności (2) twojej postaci. Wiąże się to jednak z dodatkowym kosztem w punktach siły woli. Co więcej, jeśli zdecydujesz się wykorzystać tę mechanikę, istnieje ryzyko, że twój przeciwnik zrobi to samo.

Za każdy poziom skupienia, który wykorzystasz, rośnie szansa na skupienie wroga. Na szczęście ty możesz podnieść poziom zdolności o kilka, wróg jedynie o 1. Jeśli więc, przykładowo, za sprawą skupienia udało ci się zyskać kilka punktów przewagi względem wroga (twoja postać posiada 5 poziom, a wróg tylko 3), możesz być pewien, że wygrasz dane starcie słowne.

Tutaj jednak pojawia się problem. Jeśli za sprawą skupienia podbijesz poziom zdolności tylko nieznacznie - na przykład do proporcji 4 (twoja postać) i 3 (wróg) - to w dalszym ciągu możesz przegrać. Jeśli wróg wykorzysta skupienie i wyrówna poziomy umiejętności, twoja szansa spadnie do zaledwie 30%. Możesz więc przegrać, a jednocześnie zmarnować masę punktów siły woli.

Jak z każdą mechaniką w grze, musisz tutaj uważać, by jej nie nadużywać. Opróżnienie paska punktów siły woli utrudni ci rozgrywkę i uniemożliwi prowadzenie nawet najprostszych rozmów, gdzie masz olbrzymią przewagę umiejętności nad rozmówcami.

Następnie: Vampire Masquerade Swansong - wizja nadwrażliwości: jak podświetlać ważne przedmioty

Spis treści: Vampire the Masquerade Swansong - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Vampire Masquerade Swansong - umiejętności i dyscypliny

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Vampire: The Masquerade - Swansong

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze