Skip to main content

Vampire Masquerade Swansong - siła woli: działanie, jak odzyskiwać punkty

Do czego służą niebieskie punkty i jak je odnowić.

Prowadzenie rozmów w Vampire The Masquerade Swansong to kluczowa część rozgrywki - pozwoli ci to zdobywać nowe informacje i wykonywać zadania. W trakcie dialogów wykorzystasz punkty siły woli - czym są i w jaki sposób je zregenerować? Wyjaśniamy to na niniejszej stronie.

Ilość punktów siły woli możesz sprawdzić w dowolnym momencie rozgrywki - to niebieskie romby (1) widoczne w lewym górnym rogu ekranu. Dla różnych postaci czy misji ich początkowa ilość może być inna, mają jednak to samo zastosowanie.

Wykorzystasz je, między innymi, w trakcie dialogów - niektóre opcje wymagają kilku punktów (2), byś mógł z nich skorzystać. W takiej sytuacji zostaną one wykorzystane niezależnie od tego, czy uda ci się wygrać daną potyczkę słowną. Punkty te potrzebne są także w trakcie interakcji z niektórymi obiektami - jak komputery, terminale czy dzienniki.

Punkty siły woli odnowisz za sprawą przedmiotów zużywalnych, które zdobędziesz w trakcie rozgrywki. Po zebraniu ich znajdziesz je w ekwipunku, pod kartą zużywalne (3). Dla każdej postaci będą się różnić - Emem wykorzystuje wizytówki, Galeb z kolei monety. Efekt jest jednak ten sam - odnowa kilku punktów.

Nie licz jednak na zbyt dużą ilość tych przedmiotów - w każdej misji znajdziesz ich maksymalnie kilka. Zamiast tego lepiej po prostu oszczędzać siłę woli i nie wykorzystywać jej w każdej możliwej rozmowie - szczególnie wtedy, gdy kosztuje to więcej niż 2 punkty i nie masz 100% szansy na powodzenie.

Następnie: Vampire Masquerade Swansong - głód: zaspokajanie, kiedy rośnie

Spis treści: Vampire the Masquerade Swansong - Poradnik, Solucja

Read this next