Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valorant stawia na esport. Ambitne plany rozwoju strzelanki

Nowe turnieje i inicjatywy.

Riot Games chce przekształcić strzelankę Valorant w esportowy sukces na miarę League of Legends. Wczoraj twórcy opisali zmiany i nowości, jakie wprowadzą w sezonie 2023.

„Wykorzystamy wszystko, czego przez ostatnie 10 lat nauczyliśmy się w LoL na temat tego, jak budować ekosystem, który zamieni Valorant w kolejny wielki esport” - zapewnia John Needham z Riot Games.

W planach na 2023 rok jest więc standardowy podział na trzy regiony (Azja, Europa, Ameryka), skąd drużyny będą miały szanse awansować do międzynarodowych turniejów.

W odróżnieniu od Overwatch czy League of Legends, organizacje nie będą musiały jednak płacić za udział w lidze. Zamiast tego drużyny będą dobiera subiektywnie przez Riot, na bazie czynników, takich jak „dorobek w budowaniu esportowych wrażeń”. Są też plany na stypendia dla graczy.

Esportowa piramida

Amatorzy będą mieli szansę zbudować karierę w Valorant dzięki nowemu trybowi rozgrywki rankingowej, umożliwiającej zakładanie drużyn i kwalifikowanie się do regionalnych turniejów.

Riot przewiduje, że sezon potrwa od stycznia do wrześniowych mistrzostw. Kolejne miesiące będą otwarte dla zewnętrznych organizatorów.

Read this next