Skip to main content

V Rising - stone, kamień: jak wydobywać

Podstawowy materiał do budowy.

W V Rising jest mnóstwo surowców do zbierania, jednak pośród nich jest kilka podstawowych, bez których nie będziesz w stanie rozpocząć rozgrywki. Jednym z nich jest stone. W jaki sposób wydobywać tutejszy kamień i jak przyspieszyć cały proces?

Wydobywanie kamieni jest w grze stosunkowo proste. Musisz znaleźć po prostu dowolną skałę (1) i atakować ją przy pomocy gołych rąk bądź broni. Z każdym ciosem będziesz zdobywał konkretną liczbę kamieni - Stone (2). Wykorzystaj odpowiednie narzędzie - w tym wypadku typu Mace (3), by zwiększyć wydobycie o 25%.

Znacznie szybszym sposobem jest jednak niszczenie kamiennych ruin (4). Znajdziesz je w wielu miejscach, szczególnie w okolicach cmentarzy i w obozach. Każde trafienie zaoferuje kilkukrotnie więcej kamieni niż w przypadku niszczenia skał.

Kamienie są potrzebne przez całą rozgrywkę. Będziesz musiał zebrać tysiące sztuk do budowy własnego zamku. Z tego powodu zawsze staraj się je pozyskiwać, gdy tylko masz ku temu szansę. Na jednej kupce w plecaku możesz mieć aż 500 sztuk tego surowca.

Spis treści: V Rising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: V Rising - Whetstone: lokalizacja, jak zdobyć

Zobacz także