Skip to main content

V Rising - plank: skąd wziąć deski

Przetwarzanie drewna na deski i wykorzystanie ich w dalszym rzemiośle.

Deski (Plank) to surowiec w V Rising, którego potrzebujesz niemal na samym początku rozgrywki. Wykorzystasz go, między innymi, do tworzenia lepszych jakościowo broni i narzędzi, a także do wznoszenia większości konstrukcji. Z tej strony dowiesz się skąd wziąć ten materiał.

By stworzyć deski potrzebujesz budynku. W tym celu otwórz ekran budowania za pomocą klawisza B, przejdź do zakładki Refinement (1) i wybierz Sawmill (2). Do budowy potrzebujesz 400x drewna (Lumber) i 80x kamieni (Stone). Ustaw budynek na terenie swojej bazy.

Następnie wejdź z nim w interakcję. W polu Input (3) umieść drewno i po prostu poczekaj kilkanaście sekund. Po tym czasie w polu Output pojawią się dwa przedmioty (4) - Sawdust i właśnie Plank. Do stworzenia jednej sztuki obu przedmiotów potrzebujesz 20x drewna.

Staraj się regularnie dorzucać tutaj drewno do przerabiania, gdyż proces ten jest dość czasochłonny. Dodatkowo, sporo przedmiotów wymaga przynajmniej kilkunastu desek, budynki zaś potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt. Do przyspieszenia całego procesu możesz oczywiście wznieść kilka tych budynków.

Spis treści: V Rising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: V Rising - wędka, fishing pole: jak łowić ryby

Zobacz także