Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

V Rising - wędka, fishing pole: jak łowić ryby

Stworzenie pierwszej wędki i łowienie ryb.

Pomimo faktu, że w V Rising nie możesz wejść do wody, w dalszym ciągu możesz zająć się łowieniem ryb. Do tego celu potrzebujesz jednak wędki. Z tej strony dowiesz się jak wytworzyć to narzędzie, gdzie znaleźć łowiska i jak wyławiać skarby z wody.

Do stworzenia wędki potrzebujesz odpowiedniego warsztatu. By móc go jednak stworzyć, wpierw musisz pokonać jednego z unikalnych przeciwników, Rufus the Foreman (1). Możesz namierzyć go za pomocą krwawego ołtarza (Blood Altar). Jeśli jeszcze tego nie robiłeś, zajrzyj na stronę blood altar: jak śledzić i lokalizować cele gdzie opisujemy cały proces.

Po pokonaniu wroga wróć do bazy i otwórz okno budowy za pomocą klawisza B. Z zakładki Production (2) wskaż budynek Woodworking Bench (3) i ustaw go w dowolnym miejscu swojej bazy. Następnie wejdź w interakcję z nowo ustawionym obiektem.

Na liście dostępnych przedmiotów znajdziesz wędkę - Fishing Pole (4). Kliknij, by ją stworzyć, a następnie przeciągnij ją na pasek skrótów. Do wytworzenia tego przedmiotu potrzebował będziesz 8x Plank, 4x Copper Ingot i 4x Coarse Thread.

Udaj się teraz obok dowolnego zbiornika wodnego. Łatwo zlokalizujesz go na mapie - bądź na mini-mapie (5). Pokręć się w okolicy i poszukaj spienionej wody (6). Gdy ją znajdziesz, zbliż się do niej od strony brzegu i kliknij na nią trzymając w rękach wędkę.

Poczekaj teraz kilka sekund, aż w miejscu zarzucenia przynęty pojawi się chlupnięcie (7). Oznacza to moment, w którym możesz wyciągać żyłkę - kliknij po prostu lewym przyciskiem myszy. Jeśli zdążysz, wyłowisz skarb i będziesz mógł go zebrać do plecaka.

Po jednorazowym połowie spieniona woda zniknie i będziesz musiał odszukać inne łowisko. W tym celu po prostu udaj się do innego zbiornika wodnego i sprawdź, czy tam nie ma lokacji do łowienia - lub wróć do poprzedniego miejsca po kilku minutach.

Spis treści: V Rising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: V Rising - farma szczurów: vermin nest, jak zbudować

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze