Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Usunięte sceny z South Park: Kijek Prawdy

Dla posiadaczy wersji konsolowych.

Z przyczyn „rynkowych”, Ubisoft zdecydował się usunąć kilka kontrowersyjnych scen z South Park: Kijek Prawdy, zastępując je planszami z opisem sytuacji i komunikatem od twórców produkcji.

Zastępcza plansza z opisem sytuacji

Łącznie ocenzurowano siedem interaktywnych scen, po około dwadzieścia sekund każda. W przypadku wersji PlayStation 3 i Xbox 360 nie zobaczymy dwóch przeprowadzanych przez gracza aborcji oraz kilku analnych sond w wykonaniu kosmitów. Ograniczenia te nie dotyczą edycji PC.

Z pomocą przychodzi poniższy materiał wideo od kolegów z brytyjskiej redakcji, gdzie zobaczyć można wszystkie usunięte fragmenty.

Uwaga na spoilery i niecenzuralną zawartość!

Ograniczenia nie wynikają z wymogów PEGI, które nie ma prawa narzucać tego typu cenzury, lecz jest inicjatywą samego Ubisoftu. „To była decyzja rynkowa” - usłyszał Eurogamer w odpowiedzi na zapytanie.

Możliwe, że francuska firma obawia się ewentualnych problemów w Niemczech, gdzie prawo jest pod tym względem dużo ostrzejsze. W tym kraju kategorie wiekowe przydziela nie PEGI, lecz niezależne USK.

South Park: Kijek Prawdy jest także ocenzurowane w Australii. Gra ukaże się 6 marca, także w wersji z polskimi napisami.

Zobacz także nasz poradnik do South Park: Kijek Prawdy. Znajdziesz tu opis przejścia gry, wszystkie misje główne i poboczne, oraz garść porad na początek zabawy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze