Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obsidian: wydanie DLC do South Park: Kijek Prawdy jest mało prawdopodobne

Decyzja należy do Ubisoftu.

South Park: Kijek Prawdy było jedną z lepszych produkcji ubiegłego roku, ale nigdy nie doczekało się dodatków DLC, co w obecnej rzeczywistości może dziwić.

Timmy? Timmy!

Jak przyznaje teraz szef odpowiedzialnego za grę studia Obsidian Entertainment, problemem był bardzo długi okres produkcji i zmiana wydawcy. Początkowo zakładano wydanie rozszerzeń, ale wszystko wskazuje na to, że Ubisoft nie jest już nimi zainteresowany.

- O ile wiem, współpraca Ubisoftu i South Park to zamknięty temat - przyznał Feargus Urquhart w rozmowie z serwisem Polygon.

- Zawsze o tym rozmawialiśmy, na papierze planowaliśmy rozbudowanie historii w DLC. Ale skończyło się na rozmowach. To było jeszcze za czasów THQ. Gdy prawa przeszły do Ubisoftu, pojawiła się presja, by po prostu ukończyć grę, więc to zrobiliśmy.

Urquhart dodaje, że ostateczna decyzja należy teraz do francuskiego wydawcy, a Obsidian stara się dowiedzieć, jakie są dalsze plany dla Kijka Prawdy.

Gra ukazała się w marcu ubiegłego roku na PC, PlayStation 3 i X360, po pięciu długich latach pracy. W 2012 roku Microsoft anulował projekt Obsidian na Xbox One, co wymusiło zwolnienia także w zespole Kijka Prawdy. Wkrótce później sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy zbankrutowała firma THQ. Prace udało się ukończyć właśnie pod egidą Ubisoftu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze