Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Usługa Xbox Play Anywhere zadebiutuje 13 września

Jeden zakup na PC i Xbox One.

Microsoft potwierdził, że usługa Xbox Play Anywhere zadebiutuje 13 września na Xbox One i PC z systemami operacyjnymi Windows 10.

Poprzednio sądzono, że start nowej funkcji odbędzie się już na początku sierpnia, na kiedy to zaplanowano sporą aktualizację Windows 10, zawierającą między innymi nowe możliwości wirtualnej asystentki - Cortany.

Dzięki Xbox Play Anywhere, każda cyfrowa wersja gry będzie dostępna do pobrania na dowolnym urządzeniu z rodziny Xbox One i Windows 10.

Postępy w rozgrywce można będzie przenosić między platformami, podobnie jak wszystkie dokupywane rozszerzenia DLC. W jednym momencie uruchomimy jednak tylko jednę wersję.

Zestawienie wszystkich wspieranych produkcji oferuje nasza lista gier Play Anywhere na PC i Xbox One. Oferta poszerzana będzie o więcej gier, w tym wszystkie tytuły first-party, czyli wydawane przez Microsoft Studios.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze