Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W sierpniu duża aktualizacja Windows 10 - Play Anywhere i inne

Także na Xbox One.

Microsoft ogłosił, że 2 sierpnia opublikuje dużą aktualizację systemu operacyjnego Windows 10, zawierającą wirtualną asystentkę - Cortanę - i szereg innych funkcji, także na Xbox One.

No cześć

Łącznie łatka zmierza na 350 milionów urządzeń, sygnalizując także zakończenie oferty darmowej aktualizacji do Windows 10 ze starszej wersji systemu - opcja pozostanie dostępna do 29 lipca.

Xbox One otrzyma na przykład usługę Play Anywhere, oferującą grę w wersji na PC i konsolę w cenie jednej - o ile kupujemy odsłonę cyfrową z Windows Store.

W sklepie pojawią się też inne, szersze zmiany: pojawią się aplikacje bazujące na platformie Universal Windows Platform (UWP), także te od zewnętrznych deweloperów.

Rozbudowane zostaną polecenia głosowe i sterowanie za pomocą programu Cortana - przynajmniej w języku angielskim. Nasza wirtualna asystentka ma wykrywać więcej poleceń, a także radzić sobie z bardziej abstrakcyjnymi zdaniami, by gracze nie byli ograniczeni do ustalonych komend.

Jest też szereg mniejszych zmian i poprawek, jak łatwiejszy dostęp do biblioteki gier i programów, szybki podgląd postępów pobierania danych na głównym ekranie konsoli czy też opcja wyłączenia automatycznego chwalenia się osiągnięciami.

Tymczasem aplikacja Xbox na Windows 10 otrzyma usprawnione narzędzia do wycinania i zapisywania materiałów wideo z nagrywarki.

Jeśli o systemie operacyjnym mowa, to możemy także oczekiwać usprawnień w przeglądarce internetowej Edge, rozpoznawania twarzy w ramach logowania czy lepszych zabezpieczeń w ramach Windows Defender.

Nowa sekcja gier i aplikacji

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze