Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Unpacking - poradnik i najlepsze porady

Poradnik, wskazówki i osiągnięcia.

Witajcie! Przed wami poradnik do gry Unpacking. Tytuł jest mieszanką gry logicznej i zabawy w dekorowanie pomieszczeń, ale jest też czymś o wiele więcej! Rozpakowywanie rzeczy podczas ośmiu przeprowadzek w ciągu 21 lat sporo nauczy cię o życiu głównej bohaterki gry.

Jest to gra, dzięki której złapiesz oddech w trakcie długiego dnia i po prostu się odprężysz. Tytuł potrafi przynieść głęboki spokój oraz oferuje przyjemne poczucie zażyłości z protagonistką, której twarzy nigdy nie poznasz.

Życzymy przyjemnej lektury i dobrej zabawy przy grze Unpacking!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Opis przejścia

Przewodnik po każdym poziomie w grze Unpacking wraz ze wskazówkami, jak zdobyć wszystkie osiągnięcia.


Poradnik do Unpacking - interfejs i wskazówki

Poniżej znajdziesz opis wszystkich ważnych ikon i elementów, jakie znajdziesz na ekranie podczas normalnej rozgrywki.

  1. Główne menu. Możesz otworzyć główne menu, klikając na tę ikonę, wciskając przycisk Menu/ Start na kontrolerze lub klawisz Esc na PC.
  2. Aparat. Po znalezieniu aparatu na poziomie w roku 1997 dostaniesz możliwość korzystania z trybu fotograficznego. Tryb fotograficzny uruchamia się naciskając X/kwadrat na kontrolerze lub klikając ikonę aparatu na PC.
  3. Minimapa. Pokazuje ona rozkład pomieszczeń w budynku. Pokoje, w których czeka na ciebie coś do zrobienia, oznaczone są czerwonym podświetleniem. Mapę możesz przywołać, naciskając Y/trójkąt na kontrolerze lub klawisz F na klawiaturze komputera.
  4. Zbliżenie i oddalenie. Możesz regulować powiększenie ekranu przez wciskanie klawiszy kierunkowych góra/dół na kontrolerze, a także naciskając ikony skrótu lub przewijając kółkiem myszy na PC.
  5. Poprzedni pokój. Kliknięcie ikony, naciśnięcie przycisku LB/L1 na kontrolerze lub klawisza [ na PC przesuwa obraz o jeden ekran w lewo.
  6. Następny pokój. Kliknięcie ikony, naciśnięcie przycisku RB/R1 na kontrolerze lub klawisza ] na PC przesuwa obraz o jeden ekran w prawo.
  7. Ikona z gwiazdką w prawym dolnym rogu ekranu oznacza, że dany poziom został ukończony. Kliknięcie ikony zakończy dany poziom i przeniesie cię do następnego. Poprzednio ukończone poziomy można odwiedzić w dowolnej chwili, korzystając z opcji Album w menu głównym gry.

Porady na start

- Tak naprawdę wcale nie trzeba układać przedmiotów we właściwych miejscach. W menu Ustawienia/ Ułatwienia dostępu można znaleźć opcję Rozmieszczanie dowolne. Włączenie jej pozwoli na rozkładanie przedmiotów, gdzie dusza zapragnie.

- Opcja Rozmieszczanie dowolne nie ma najmniejszego wpływu na zdobywane osiągnięcia. Można korzystać z niej do woli bez żadnych skutków ubocznych.

- Czasami trzeba wypakować całe mnóstwo przedmiotów. Możesz ułatwić sobie życie przez wyciągnięcie całej zawartości kartonów i rozłożenie jej na podłodze. Nieco łatwiej jest rozkładać rzeczy, kiedy wiemy, jaka dokładnie jest następna w kolejce.

- Trzy książki widoczne przy uruchomieniu gry to albumy fotograficzne. Nie pełnią one funkcji wyboru poziomu trudności ani nie służą do zmiany postaci. To alternatywne profile, które możesz dowolnie je nazwać. Każdy z trzech albumów pozwala zacząć grę od początku bez utraty postępów.

- Możesz zmienić kolor podświetlenia przedmiotów ustawionych w niewłaściwych miejscach, rozmiary ikon i rodzaj animacji przełączania pomieszczeń. Stosowne opcje znajdziesz w sekcji Ułatwienia dostępu w menu Ustawień

- W grze jest osiem pełnych poziomów: 1997, 2004, 2007, 2010, 2012, 2013, 2015 i 2018.

- Nie ma kodów do gry Unpacking. Przykro nam.

- W grze można zdobyć łącznie 25 osiągnięć/ trofeów. Zdobędziesz je wszystkie, korzystając z tego poradnika.

- Gra wspiera funkcję cross-save, czyli dzielenie zapisów miedzy konsolami Xbox i komputerami PC (wersja z Microsoft Store). Możesz płynnie kontynuować rozgrywkę przechodząc z komputera na konsolę i vice versa.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Unpacking

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze