Skip to main content

Gra o przeprowadzce ujawnia, że gracze nie widzą, co to GameCube

Sprzęt kuchenny?

Część młodszych graczy ma spore problemy ze zrozumieniem, do czego służy GameCube, myląc klasyczną konsolę Nintendo z urządzeniem kuchennym - ujawnia gra Unpacking.

Niepozorny tytuł niezależny od studio Witch Beam opowiada o rozpakowywaniu kartonów zaraz po przeprowadzce do nowego mieszkania, oferując relaksującą rozgrywkę, z obracaniem i aranżowaniem wnętrza.

Jeśli jednak umieścimy przedmiot w niewłaściwym miejscu - talerz pod łóżkiem czy patelnię w łazience - nie możemy przejść do następnego etapu. Sporym problemem w tym kontekście okazuje się być właśnie GameCube.

Tajemnicze urządzenie

Konsola szóstej generacji - jak sama nazwa wskazuje - ma kształt kostki, co faktycznie może budzić różne skojarzenia. Sprzęt debiutował w 2001 roku, konkurując z PlayStation 2 i pierwszym Xboksem.

„Otrzymaliśmy mnóstwo wiadomości z pytaniami, co to!” - przyznaje dyrektor kreatywny Wren Brier w rozmowie z serwisem Polygon. „Często dostajemy screenshoty z kuchni, ponieważ gracze myślą, że to jakieś sprzęt kuchenny”.

„Akcja” Unpacking zaczyna się w 1997 roku i trwa kilka lat, więc obecność konsoli ma sens. Deweloperzy chcieli w ten sposób pokazać epokę, w której sami żyli.

Zobacz także