Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted obchodzi 10. urodziny

Z tej okazji twórcy rozdają szereg darmowych dodatków.

Wczoraj - 19 listopada - seria Uncharted świętowała dziesiątą rocznicę premiery pierwszej odsłony serii, Uncharted: Drake's Fortune (teraz znane także jako Uncharted: Fortuna Drake'a).

Aby uczcić okazję, Sony przez następne dni rozdaje szereg darmowych treści związanych z popularnym cyklem gier akcji.

Drake zdążył już przejść na emeryturę

Wszyscy zainteresowani mogą pobrać specjalny „Pakiet na 10. rocznicę serii Uncharted”, zawierający sześć motywów z różnych odsłon, a także zestaw awatarów. Oferta ważna jest do jutra, do godziny 18:00.

W przypadku Uncharted 4 przygotowano także pakiet okolicznościowych skórek postaci dla trybu wieloosobowego. Wystarczy zalogować się do multiplayera do 19 grudnia, by odebrać klasyczny wygląd dla Nate'a, Eleny i Sully'ego. Do tego przecena na wirtualną walutę.

W dniu 11 grudnia odbędzie się także specjalny panel dyskusyjny w ramach imprezy PlayStation Experience. Transmisja w nocy z niedzieli na poniedziałek, o godzinie 02:00.

Warto także przypomnieć, że pierwsze trzy odsłony serii można obecnie kupić taniej w wersjach cyfrowych, w związku z promocjami na Black Friday.

Seria Uncharted w dziesięć lat doczekała się czterech głównych odsłon. Poza wymienioną wyżej trójką jest jeszcze Uncharted 4: Kres złodzieja, a w tym roku wydano również obszerne, samodzielne rozszerzenie pod tytułem Uncharted 4: Zaginione dziedzictwo. Są też dwie pozycja na PS Vita: Złota Otchłań i Pogoń za fortuną.

Odpowiedzialne za popularny cykl gier akcji studio Naughty Dog zapewnia, że choć główny bohater - Nathan Drake - zapewne już nie powróci, to w zbudowanym uniwersum jest jeszcze miejsce na wiele opowieści.

- Nie powiedziałbym, że to koniec - przyznał dyrektor kreatywny Shaun Escayg w rozmowie z Eurogamerem na tegoroczny E3, na krótko przed wydaniem Zaginionego dziedzictwa, w którym dwójka głównych postaci to Chloe i Nadine. - Świat złodziei jest wielki, pełen postaci. Nawet zanim zdecydowaliśmy się na tą konkretną opowieść, przyglądaliśmy się Sullivanowi czy Cutterowi.

- Tak... Przyglądaliśmy się chyba każdej postaci z tego uniwersum i mamy dla nich założenia opowieści i historie do dalszego sprawdzenia. Ale zdecydowaliśmy się właśnie na to [Zaginione Dziedzictwo - dop. red.] - dodał twórca.

Obecnie powstaje także filmowa adaptacja Uncharted, stanowiąca prequel serii. Historia skupi się na przygodach młodego Nathana Drake'a, w którego wcieli się Tom Holland - gwiazda „Spider-Man: Homecoming”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
See 1 more
Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze